10 nejlepších elektrických zubních kartáčků

Všichni to známe, a i přestože to trvá pouhých pár minut, považujeme to za otravu a strašně se nám to nechce dělat! Ano je to tak, mluvíme o čištění zubů. Tuto aktivitu, ať už ji provádíme jakkoliv, provádíme ji vždy špatně nebo máme špatný kartáček nebo zuby moc dřeme nebo dalších x věcí. Čištění zubů provádíme nejčastěji ráno – v nutném spěchu, protože děti, tramvaj, práce, všecko, a večer, kdy už jsme po celém dni dokonale mrtví. A právě pro všechny tyto důvody bychom si tento krátký neoblíbený a nucený proces měli co nejvíce ulehčit a zpohodlnit a pořídit si ten nejlepší elektrický zubní kartáček pro Vás!

Samozřejmě jak manuální, tak i elektrický kartáček mají svá pro a proti a doktoři se podle výzkumů úplně neshodli, která metoda je lepší či horší, proto si můžeme jednoduše vybrat. Pokud v nějakých studiích uvidíte něco jiného, zvažte, zda se nejedná pouze o marketingový tah ze strany výrobce/prodejce, to platí v případě obou typů kartáčků.

My ale za sebe určitě doporučujeme ten elektrický. A to proto, že čištění je efektivnější, ano snad jediný prokázaný fakt. Elektrický zubní kartáček odstraňuje podstatně více zubního plaku, čímž vzniká vzorec – lepší výsledek za méně námahy, dále úspora času, díky zabudovaného časovače se kartáček po obvykle 2 minutách sám vypne a my nemusíme hádat, jak dlouho si již zuby čistíme, dále nemusíme přemýšlet nad metodou a stylem, který použijeme, protože se někdo domnívá – že je ten správný.

V neposlední řadě můžeme uvést i důvod, že Vaše děti tento typ kartáčku budou považovat za daleko zábavnější a nebudete je k čištění zubů muset tolik přemlouvat.

Jak si vybrat ten nejlepší elektrický kartáček?

Díky toho, že v dnešní době nabývá elektrický kartáček na popularitě, jsou eshopy a poličky v obchodech přeplněny různými modely a typy těch nejlepších elektrických zubních kartáčků a nám se může zdát až nadlidské a nemožné si vybrat ten pravý. Obecně ovšem při tomto výběru platí, že je nejlepší se řídit individuálními potřebami a preferencemi.

V prvé řadě bychom si měli ujasnit, kolik peněz jsme ochotni do kartáčku investovat. Ceny se pohybují v rozmezí přibližně 500 – 5000,- korun (od ceny se potom také odvíjí funkce, které daný kartáček má).

V druhé řadě je  důležité si vybrat typ kartáčku. Kartáček  může být sonický (Philips Sonicare, Waterpik Sensonic, Oral-B Pulsonic, Curaprox) anebo rotačně oscilační (Braun Oral-B).

Rozdíl je v hlavicích a pohybu, jakým kartáček čistí zuby. Princip elektrických sonických zubních kartáčků spočívá v sonických vibracích, štětinky kartáčku se rozkmitají a vytvářejí tak stíravý pohyb podobný tomu při manuálním čištění. Tyto kartáčky jsou o něco méně efektivní než kartáčky rotačně oscilační, neodstraňují zabarvení a tolik zubního plaku, ale jejich výhoda spočívá v tom, že vůbec nedřou zubní sklovinu a jsou vhodné pro lidi s citlivými dásněmi a zuby, protože je čištění velmi jemné a šetrné. Jako další výhodu můžeme zmínit úsporu zubní pasty, sonické vibrace napění i opravdu malé množství pasty anebo že tyto kartáčky mají podlouhlé oválné hlavice, které dokonale kopírují tvar zubu, a tudíž se s dostanou kamkoliv.

Rotačně oscilační kartáčky mají naopak malé a kulaté hlavice a vytváří půlrotačně jemně pulzující pohyb, díky němuž výsledek čištění dosahuje nejvyšší efektivity, protože kartáček zároveň narušuje a stírá zubní plak, ale i odstraňuje zabarvení. Plusem také je, že i s tímto typem spotřebujete pouze malé množství pasty a kulatá hlavice, která obklopí celý zub a zajistí dokonalé vyčištění všech míst.

Když máte jasno v ceně a typu kartáčku, věnujte svou pozornost výdrží baterie a funkcím, které kartáček má. Důležitá je funkce časovače, kartáček se automaticky po 2 minutách vypne, na trhu nalezneme ovšem i modely s možností prodlouženého časování, které je vhodné pro večerní čištění. Určitě se podívejte i na čistící módy, některé kartáčky mají více módů a zároveň mohou nabídnout i třeba masáž dásní. Nezbytný je také design, kartáček by se Vám měl určitě pohodlně držet a neměl by klouzat z ruky, aby nevypadl a nerozbil se, vybírejte tedy i podle velikosti a spíše ty co mají pogumovanou část, kterou budete držet v ruce.

10 nejlepších elektrických kartáčků dle recenzí uživatelů

Oral-B PRO 6000 SmartSeries

Oral-B PRO 6000 SmartSeriesJedním z nejlepších a nejoblíbenějších kartáčků dle recenzí uživatelů se stal rotačně oscilační kartáček výrobce Procter& Gamble, Oral-B PRO 6000 SmartSeries. Tento vynikající kousek disponuje 5 režimy čištění – denní (standartní 2 minuty čištění rozděleno na 30 sec pro každý kvadrant); důkladný (3 minuty rozdělené na 45 sekundové kvadranty); jemný (2 minuty šetrného, ale důkladného čištění – vhodný pro citlivé oblasti); bělící (2 minuty dlouhý leštící režim) a masáž (2 minuty jemného masírování určeného pro dásně).

Kartáček má 940 gramů, akumulátorové nabíjení, časovač, indikátor stavu baterie, senzor přílišného tlaku s vizuálním a zvukovým indikátorem. Dokonce je možné jej propojit s telefonem a aplikací Oral-B App pomocí bluetooth a sledovat jak často, dlouho a efektivně si čistíte zuby.

Dále zde máme 3D technologii pro ještě lepší efektivitu anebo externí SmartGuide displej. Na displeji pak můžeme sledovat například dobu trvání režimu čištění, a který zároveň s kartáčkem indikuje třeba i přílišný tlak. Režimy se dají volně přepínat i na rukojeti, která je mimo jiné pogumovaná.

V balení najdeme zubní kartáček, nabíjecí stojánek s úložným prostorem pro 4 kartáčové hlavy, 1 bezdrátový displej SmartGuide, cestovní pouzdro s místem na rukojeť a na 2 koncovky, dále 1 koncovku Cross Action – pro každodenní čištění, 1 koncovku Floss Action – pro lepší čištění mezizubních prostor, 1 koncovku Sensitive – pro velmi citlivé dásně a 1 koncovku 3D White – pro přirozené bělení zubů. Tohle vše považujeme jako velké plus, ale určitě bychom měli zmínit i nedostatek a ten vidíme v absenci ústní sprchy a ve váze kartáčku. Jinak je tento elektrický kartáček pro náročné uživatelé dokonalý.

MEGASMILE Sonic Black Whitening

MEGASMILE Sonic Black WhiteningTento kartáček je výjimečný právě speciální technologií, hlavice sonického kartáčku obsahují částečky uhlí a díky nim docílíte bělejšího úsměvu rychleji než s kterýmkoliv jiným kartáčkem. Máme zde 3 čistící režimy – jemný, intenzivní a masáž, vše ve 2 minutovém provedení, kde po 30 sekundách obdržíte signál pro změnu strany ústní dutiny.

Kartáček má klasické akumulátorové napájení a při čištění ráno a večer po dvou minutách vydrží baterie až 10 dní. Váhu zde máme 500 gramů. Kartáček je v atraktivní černé barvě, má časovač, kontrolky nabití a cestovní zámek pro pohodlné cestování. V balení spolu s kartáčkem očekávejte 2 čisticí hlavice Black Whitening a USB nabíjecí stojánek. Příjemně potěší určitě i cena.

Philips Sonicare HX6511/35

Philips Sonicare HX6511/35Dalším skvělým elektrickým kartáčkem je Philips Sonicare. Tento sonický kartáček má 640 gramů, má časovač a je nastaven na 2 minutový režim. Vydává zvukové signály nabádající ke změně části úst. Disponuje také světelným indikátorem signalizujícím stav baterie a potřebu nabití. Kartáček nám vydrží nabit až 3 týdny při klasickém užívání 2 x 2 minuty denně.

Vybavením není kartáček nijak neobvyklý. Ovšem určitě nás, především páry, potěší, že v balení máme kartáčky 2, dále 2 čistící hlavice ProResults Standard, cestovní nabíječku a dva hygienické cestovní kryty na čisticí hlavice.

Oral-B TriZone 3000

Oral-B TriZone 3000Tento další výrobek značky Oral-B má tentokráte pro změnu stírací hlavici. Hlavice má třízónovou technologii vláken – Vlákna Power Tip, která dosáhnou až na zadní zuby, kratší fixní vlákna pro důkladné čištění povrchu zubů a delší stírací vlákna, která proniknou hluboko mezi zuby. Kartáček je možno nastavit na jeden ze 3 režimů, kterými jsou – režim pro každodenní použití DailyClean, šetrný režim Sensitive a bělící režim.

Plusem je indikátor tlaku, když moc tlačíte, kartáček sám vypne pulzaci. Nechybí ani indikátor baterie a dvouminutový časovač s 30 sekundovým intervalem upozornění na změnu strany. Bonusové body udělujeme za indikaci výměny hlavice, vlákna vyblednou v okamžiku, kdy je třeba hlavici vyměnit. Balení obsahuje tělo kartáčku, nabíječku, 3 náhradní hlavice a stojánek na 4 náhradní hlavice.

PHILIPS HX6932/36

PHILIPS HX6932/36Tento skvělý sonický elektrický zubní kartáček přišel na trh na podzim roku 2015 a stále se těší velké oblibě. Má 3 čistící režimy – každodenní čištění, masáž a bělící režim. Doba čištění je přednastavena na standartní 2 minuty. Kartáček je vyroben speciálně tak, aby rukojeť potlačovala vibrace a tím bylo čištění příjemnější. Stav baterie vidíme na osvětleném indikátoru a stejně tak i navolený program. Programy pak přepínáme jediným tlačítkem. Navíc balení obsahuje dvě těla kartáčků a UV sanitér pro ničení bakterií, ve kterém jdou sterilizovat i dvě hlavice najednou.

Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43

Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43Značka Philips prostě ví, co zákaznicí chtějí. Představujeme Vám kartáček, který potěší především dámy. Není určen vyloženě jen pro dámy, ale je růžový, což určitě dámy potěší. Kartáček jako obvykle disponuje přednastaveným časovačem na 2 minuty se signalizací každých 30 sekund. Vybrat si můžeme jeden ze dvou režimů čištění – na čištění, a druhý na čištění a bělení zubů.

Dále má kartáček program, který umožňuje, abyste si na něj při přechodu z normálního manuálního kartáčku lehce zvykli. Zpočátku má čištění nižší intenzitu a ta se během 14 dní pozvolna zvyšuje. Jeho hlavice je mírně nakloněná, což umožňuje dosažení i hůře dostupných prostor zadních zubů. Body navíc dáváme za hmotnost pouhých 200 gramů.

Oral-B VITALITY 3D + EB 18-2 3D WH

Oral-B VITALITY 3D + EB 18-2 3D WHPokud nejste na elektrický zubní kartáček nikterak nároční a stačí Vám pouze základní funkce, pak i Vás můžeme určitě potěšit. Za velice přívětivou cenu, která se pohybuje okolo 500 korun, si můžete pořídit tento model oscilačně rotačního kartáčeku značky Oral-B.

Kartáček má akumulátorové nabíjení a 1 režim čištění – DailyClean. Dále zabudovaný časovač přednastaven na 2 minuty a protiskluzovou rukojeť. Nabitý vydrží přibližně týden při čištění 2×2 minuty denně. Na závěr bychom chtěli ještě podotknout, že váží pouhých 390 gramů, což je také pozitivní. Základ za skvělou cenu!

Philips Sonicare Black DiamondClean HX9352/04

Philips Sonicare Black DiamondClean HX9352/04Další skvělý zubní kartáček je sonický a přichází opět z dílny značky Philips. Kartáček je vyráběn v elegantním černém provedení (ale i mnoha jiných třeba ve fialové, bílé a zelené). Jeho výkon 31000 stěrů za minutu zajišťuje dokonalé vyčištění jak zubů, tak mezizubních prostor. Tlak, který je při kmitech vytvořen, vhání bublinky a pastu do mezizubních prostor a tím je čistí.

Pro čištění zubů si můžeme vybrat z 5 režimů – Clean: pro každodenní kvalitní čištění, Gum Care: jemné masírování dásní, Polish: pro krásný a zářivý úsměv, Sensitive: pro šetrné čištění a White: pro odstranění povrchové pigmentace. Přednastaven je klasický 2 minutový režim se signalizací vždy po 30 sekundách. Máme zde i indikátor baterie, která vydrží při běžném provozu až 3 týdny a světelný displej. Součástí balení je i cestovní pouzdro s USB konektorem pro nabíjení, nabíjecí sklenice a 2 hlavice typu DiamondClean.

Oral-B Pro 750 Black

Oral-B Pro 750 BlackČerný designový rotačně oscilační kartáček tentokráte od výrobce Procter & Gamble. Tento výborný elektrický zubní kartáček se pyšní 3D pohybem. To znamená, že zároveň osciluje, pulzuje a rotuje, tím narušuje zubní plak a odstraňuje ho větší množství než jiné kartáčky. Při standartním zacházení vydrží baterie okolo týdne, což je malé mínus, protože jiné kartáčky, vydrží i 3 týdny.

Má 510 gramů, zabudovaný časovač nastaven zcela klasicky na 2 minuty, vibrační signalizaci vyzývající ke změně čištěných prostor a protiskluzovou rukojeť. Mimo kartáčku v balení najdeme i cestovní pouzdro, 1 koncovku a nabíjecí stojan.

Curaprox CHS 100

Curaprox CHS 100Podle testu kartáčků se osvědčil i skvělý sonický elektrický kartáček od známé firmy Curaden Swiss – přeborníka na výrobu manuálních zubních kartáčků Curaprox. Štětinky tohoto úžasného elektrického kartáčku jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako štětiny manuálních kartáčků tohoto výrobce – z patentovaného CUREN vlákna. Tato vlákna neabsorbují vodu a tím si déle udržují svou pevnost.

Kartáček má 3 režimy čištění – intenzivní, měkké a masáž. Zabudovaný časovač rozdělí dobu čištění, která je nastavena na ideální 2 minuty, do čtyř částí – každou po 30 vteřinách. Napájení je akumulátorové a hmotnost kartáčku 500 gramů. Jako velké plus vidíme cenově příznivější náhradní hlavice na rozdíl od jiných značek elektrických kartáčků.

Pokud jste byli fandy Curaprox, pak neváhejte a vyzkoušejte i tuto jejich variantu kartáčku. Navíc kartáček vyrábějí i v dárkovém balení, kde mimo jiné najdete i spoustu malých dárečků ve formě mezizubních kartáčků, malé pasty, apod.

Podobné příspěvky