10 nejlepších mobilních telefonů nad 10 000 korun

V dnešní době je již nedílnou a neodmyslitelnou součástí lidských životů i mobilní telefon. Ať už je to z důvodů pracovních nebo osobních, život bez něj si už ani neumíme představit.

Technologie se postaraly o to, aby už mobil nebyl pouze prostředkem k telefonování a přijímání zpráv, ale aby slučoval mnoho věcí dohromady a tudíž nám šetřil peníze a místo v tašce, batohu nebo kabelce. A tak už sebou nemusíme tahat všude mobil, foťák, kameru, přehrávač hudby, laptop, mapu nebo GPS a spoustu dalších věcí. V dnešní době si v nejnutnějších i běžných a vlastně ve většině případů vystačíme pouze s mobilem. Posloucháme přes něj hudbu, pořizujeme fotky a videa, hledáme cesty, řešíme emaily, hrajeme hry, odpovídáme na zprávy a děláme spoustu dalších věcí. A k tomu všemu potřebujeme kvalitní přístroj, který bude hladce a dobře pracovat a vše výše zmíněné nám poskytne v co nejlepší kvalitě. Vyberte si proto ten nejlepší mobil a budete si moci vyrazit na dovolenou pouze s ním!

Konec tahání hromady věcí a nedostatku místa!

Jak postupovat při výběru telefonu?

Všichni bychom si přáli, aby náš nový mobil byl vážně skvělý a strašně toho uměl, ale nějak vlastně při brouzdání stránek ani nevíme, jak se to posuzuje, že je mobil dobrý. Vlastně ani nevíme na co se úplně soustředit. Telefonovat zvládne každý mobilní telefon. Obecně tedy řekněme, že základními údaji, podle kterých udělat prvotní selekci jsou – primární účel, typ systému, velikost paměti, displej, velikost telefonu, kapacita baterie.

Před koupí telefonu bychom si měli stanovit primární účel koupě, alespoň zhruba si rozmyslet k čemu jej budeme využívat. Jestli jen k osobním účelům a nic zvláštního na něm vlastně nepodnikáte, nebo jestli jej pořizujete dětem a ty se věnují především hrám, chatům a poslechu hudby nebo manželce a ta ráda fotí a hledá na internetu recepty k večeři anebo ho budete užívat i k účelům pracovním. Podle tohoto účelu odhalíte, na co se ještě kromě základních údajů (velikost telefonu, kamera, reproduktory, displej, paměť, etc.) soustředit, a jaký systém (iOS, Android, Windows) či jakou značku (Apple, Samsung, Blackberry, etc) popřípadě zvolit.

Základním rozhodnutím při výběru je typ systému, dnes máme na trhu 3 typy systémů. Systém iOS kompatibilní pouze se zařízeními od značky Apple, jiná zařízení ho nepoužívají. K jeho přednostem patří snadné zacházení, které je schopný se rychle naučit každý a pak přístup do Apple storu, který překypuje různými aplikace, hudbou a podobně. Smutné ovšem může být, že značka Apple je dražší a není přívržencem paměťových karet, a tudíž nadšenci hudby a aplikací budou muset vyhledávat zařízení s co nejvyšší paměťovou kapacitou. Nejnovější verze systému je iOS 10 (update pak 10.2).

Dalším typem systému je Android, tento systém využívá naprostá většina výrobců mobilních telefonů (a tabletů). Na každém zařízení se tento systém může tvářit poněkud odlišně, principy a základ však zůstávají stejné. Výhodou je přístup k mnoha aplikacím zcela zdarma prostřednictvím služby Google Play. Nevýhodou pak časté prodlevy jednotlivých výrobců při vydávání updatů. Poslední a úplně nejnovější verzí je Android Nougat a předposlední pak Android Marshmallow, kterou mnohá zařízení stále postrádají.

Třetím a posledním typem systému je Windows, ten potěší především ty, kteří jsou zvyklí z počítačů a nechtějí si přivykat na další nové systémy. Máte-li Windows na svém pracovním počítači či laptopu a i mobil chcete používat částečně k práci, pak Vás potěšíme faktem, že zařízení jsou mezi sebou zcela kompatibilní, tudíž na svém mobilu budete moci začínat či dokončovat svou práci. Na druhou stranu tento systém není vhodný pro příliš náročné a všestranné uživatele neboť nenabízí přehršel aplikací jako již zmíněný iOS a Android. Poslední verzí je Windows 10 mobile.

Při výběru telefonu se tedy nezapomeňte podívat ani na verzi systému, není dobré kupovat telefon se zastaralou verzí!

Dále je hodně podstatným prvkem při výběru zejména velikost paměti. Zde posuzujeme dva typy paměti, zjednodušeně řečeno: vnitřní paměť RAM a pak velikost uložiště. Velikost uložiště vybírejte dle uvážení, co Vám postačí. Pokud telefon podporuje SD karty (čím větší, tím lepší), tím lépe a nemusí Vám na tom přespříliš záležet. Důležitější je ovšem operační paměť RAM, od které se odvíjí celková rychlost zařízení. Zde platí zcela stroprocentně čím větší, tím lepší. Nyní už jsou na trhu telefony s operační RAM pamětí 4GB, to je nejlepší volba. Jako spodní hranici bychom volili 2GB. Níže už určitě nechoďte. Telefon by pak mnohé aplikace, které by běžely najednou, ani trochu nezvládal.

V neposlední řadě se určitě vyplatí podívat se i na rozlišení displeje a počet barev. Obecně opět platí, čím více, tím lépe, určitě bychom úplně nechodili pod 1280×800. Co se barev týče, je dobré mít okolo 16mil.

Dále jako poslední velmi důležité kritérium uvedeme kapacitu baterie. Komu nevadí telefon často dobíjet, tak toto téma nemusí moc řešit a klidně si vystačí i s baterii s kapacitou okolo 2000mAH. Pod hranici 2000mAh se ovšem nevydávejte. V dnešní době se vyrábějí telefony s kapacitou 4000mAH a některé mají i více. Abychom Vás trochu uvedli do obrazu – hodnota 2000 mAH odpovídá zhruba 15hod hovoru, či 5-6 hod surfování na internetu, 40 hod poslechu hudby anebo 4-5hod hraní her.

Další kritéria víceméně závisí od člověka a odpovídají i účelu za jakým si telefon kupujete. Podívejte se určitě ale na foťák, na jeho rozlišení a vybavenost, jestli má blesk, večerní mód, možnost natáčení videí, přisvětlení, režimy fotografií, samospoušť, kontinuální snímání apod. Nadšencům hudby doporučujeme prozkoumat parametry reproduktory a hudební módy. Za zmínku určitě stojí říci, že je dobré se předem podívat, jak je telefon velký, aby Vám nepřišel neočekávaně obrovský přístroj, který Vám vůbec nepadne do ruky nebo naopak příliš malý telefon, na kterém nic nepřečtete.

Lidé náchylní k nehodám by se měli mrknout i na materiál a vybírat spíše kovové než plastové kousky.

10 nejlepších mobilních telefonů

Apple iPhone 7 32GB

Apple iPhone 7 32GBNikoho zřejmě nepřekvapí, že dle recenzí patří mezi neoblíbenější kousky s cenou nad 10 000 korun právě Apple iPhone 7. Sice nemá nejvyšší čísla u jednotlivých parametrů, ale je to přeci jenom Apple, skalní příznivci a milovníci stylu a kvality to jistě prominou.

Telefon má nejnovější verzi operačního systém iOS – verzi 10, 4-jádrový procesor a operační paměť RAM 2048 MB. Všechno tedy jede krásně plynule a jednoduše. Displej má 16mil barev a rozlišení 1334×750. Telefon je samozřejmě vybaven 2 fotoaparáty. Zadní má skvělých 12Mpix a tudíž s ním pořídíte opravdu nádherné a ostré snímky snímky. Fotoaparát je dovybaven automatickým ostřením, optickou stabilizací, díky které snímky nebudou rozmazané a čočka propustí více světla. Dalším milým překvapením je 4diodový blesk a možnost pořizování 4k videí. Přední fotoaparát má pak 8Mpix, což potěší nadšence selfieček.

Telefon je celkově navrhnut tak, aby šlapal plynule jako hodinky a dlouho vydržel, má čtyř-jádrový čip A10 Fusion, který přizpůsobuje výkon nárokům uživatele v daném okamžiku. Baterie typu Li-Ion má kapacitu 1960 mAh, což není nikterak závratné, ale právě díky zmíněné automatické regulace a přizpůsobování výkonu, by měla energii šetřit a vydržet déle.

Telefon má 4,7 palce, je vyroben z odolného hliníku, je voděodolný a váží pouhých 138 gramů. Má také snímač prstů, čímž je dokonale zabezpečen před používáním jinými osobami.

Nezapomeňte, že zde není vstup pro SD paměťové karty. Chcete-li větší paměť, musíte koupit celý přístroj s větší pamětí, od toho se pak také liší cena

Plus:

 • Unikátní rychlý operační systém
 • Fotoaparát
 • Displej

Mínus:

 • Bez podpory SD karet
 • Hliník se rychle poškrábe
 • cena

Samsung Galaxy S7 G930F 32GB

Samsung Galaxy S7 G930F 32GBSamsung Galaxy S7 byl dlouhou dobu očekáván a čekatelé nebyli rozhodně zklamáni. Tento telefon se pyšní špičkovými parametry a displejem, který Vám učaruje. Máme zde 8jádrový procesor a operační systém Android s verzí 6.0 Marshmallow. Vnitřní paměť telefonu je 32GB s možností rozšíření na základě SD paměťové karty až na neuvěřitelných 200GB. Operační paměť RAM máme krásných 4GB.

Displej má uhlopříčku 5,1 palce, rozlišení 2560 x 1440 pixelů a 16mil barev. Telefon je prachu-vzdorný a voděodolný, můžete s ním do hloubky cca 1,5 metru až na dobu 30 minut. Fotoaparát je přední i zadní, zadní má 12Mpix a vytváří skvělé fotografie, zejména panoramata. Přední má pak průměrných 5 Mpix.

Na své si přijdou i příznivci her, skvělý obraz, zvuk a k tomu GameLauncher a kapacita baterie 3000mAh.

Plus:

 • již dostupná aktualizace na poslední verzi Androidu – Nougat
 • rozlišení
 • baterie

Mínus:

 • Těžší (152gramů)
 • Integrovaná nevyjímatelná baterie

Apple iPhone SE 64GB

Apple iPhone SE 64GBHledáte malý, ale výkonný telefon za dobrou cenu a nejlépe značky Apple? Pak je Iphone SE ten pravý pro Vás.

Telefon je vybaven opět nejnovější verzí iOS – 10, má 2-jádrový procesor a RAMku o velikosti 2GB. Zadní fotoaparát má 12 Mpix, disponuje bleskem a při přehrávaní fotografií si můžete prohlídnout i pár vteřin před a po pořízení snímku. Dalším triumfem je i pořizování 4K videí.

Vše co jste vyfotili a natočili, si prohlédněte na 4 palce velkém displeji s rozlišením 1136 x 640 pixelů a 16mil barev.

Telefon má pouhých 113 gramů, je zabezpečitelný otiskem prstu a má výkonný A 9 čip, který zajistí maximální výkon. Mnohé potěší i zabudovaný krokoměr. Telefon je z pískovaného hliníku. V tomto případě oceňujeme i dostupnost s různými velikostmi pamětí, od kterých se pak odvíjí i cena, nejste-li tedy nároční na velikost uložiště, ale jste nároční na kvalitu a na značku, pak je Iphone SE ten pravý pro Vás.

Plus:

 • Nižší paměť nižší cena
 • Rozměry a váha

Mínus:

 • Displej by mohl mít vyšší rozlišení

Huawei P9 Dual SIM 3GB/32GB

Huawei P9 Dual SIM 3GB 32GBZa posledních pár zaznamenala značka Huawei ohromný rozvoj a velký Boom! Na trh sype jeden výrobek za druhým ve všech cenových skupinách, takže na své si může přijít opravdu každý. Výrobky nás ohromují nejen designem, ale i vlastnostmi.

S telefonem P9 se Huawei opravdu vytáhnul. Ohromí především nadšence fotografování. Zadní fotoaparát má 12 Mpix a je duální, to znamená, že pořizuje snímky dvěma snímači a ty dokáží perfektně zachytit a hlavně nakombinovat barvy, takže fotografie budou vypadat jako živé a to i při jejich zachycení při horších a nižších světelných podmínkách. Přední fotoaparát má pak 8 Mpix, ideální na selfiečka. Nechybí ani automatické ostření či vestavěný blesk. Videa pořizujeme v HD kvalitě.

Všechno si pak můžete prohlédnout na displeji s uhlopříčkou 5.2 palce a rozlišením 1920×1080 s 16,7 milióny barev.

Telefon má krásný čistý design se zaoblenými hranami. Váží 144 gramů a jeho tělo je celokovové vyrobené z leteckého hliníku. Operační systém není jiný než Android, verze Marshmallow. Dále za zmínku stojí 8-jádrový procesor, operační paměť má 3GB a vnitřní uložiště má pak 32GB. Mnohé může potěšit, že se jedná o telefon duální na 2 SIM karty, což značně ulehčuje pracovní život anebo dlouhodobé pobyty v zahraničí. Kapacita baterie je 3000mAh.

Plus:

 • Design
 • Fotoaparát
 • Duální
 • Výdrž baterie

Mínus:

 • Nelze kombinovat 2 SIM karty s paměťovou kartou (buď máte 2 SIM anebo 1 SIM a jednu paměťovou kartu)

Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB

Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GBSamsung Galaxy S7 Edge je na první pohled totožný jako jeho dvojče Samsung Galaxy S7. Mají naprosto stejné parametry, co se týče fotoaparátu, rozlišení displeje, materiálu, tvaru, vybavenosti, kvality apod. Ale přesto jsou zde 2 věci, které jsou odlišné a mohou být rozhodujícími prvky při výběru jednoho z nich.

Tato verze telefonu – Edge – má větší uhlopříčku displeje. Má 5.5 palce, tím je i malinko těžší 157 gramů a větší. Jeho rozměry tedy jsou 150,9 x 72,6 x 7,7 mm oproti normální verzi S7 s rozměry 142,4 x 69,5 x 7,9 mm.

Druhým odlišným prvkem je kapacita baterie, která určitě potěší všechny spotřebitele. Baterie má kapacitu 3600mAh.

Sony Xperia Z5 Premium

Sony Xperia Z5 PremiumPro klasiky a milovníky značky Sony Xperia máme jednu velice dobrou zprávu a to v podobě telefonu Sony Xperia Z5 Premium! Dle recenzí uživatelů se jedná o dosud nejpřevratnější a asi zároveň i nejpropracovanější kousek z dílny této japonské značky Sony.

Zaujme už na první pohled svým jemným designem a působivým zadním zrcadlovým provedením. 3 elegantní provedení, ve kterých se vyrábí – v černé, zlaté a stříbrné, dodají každému člověku na stylu.

Telefon má 8-jádrový procesor a Android s verzí 6.0 Marshmallow. Váží 181 gramů a je mimo jiné i voděodolný. Nejvíce asi zaujme a vyniká oproti jiným telefonům svým displejem a kamerou. Jedná se o displej o velikosti 5.5 palce a 4K Ultra HD rozlišením (3840 x 2160 pixelů), to máme 4 x vyšší rozlišení než Full HD, a na telefonu, takhle jasně a ostře neuvidíte svět snad ani vlastníma očima. Barev má ovšem pouze 16 miliónů.

Snímky a videa zde pořizujeme fotoaparátem s rozlišením neuvěřitelných 23 Mpix, nechybí ani blesk nebo automatické ostření. Videa jsou také pořizována ve 4K kvalitě a při přehrávání z nich lze neméně vystřihávat obrázky. Přední fotoaparát má 5 Mpix.

Telefon disponuje snímačem otisků prstů, má operační paměť o velikosti 3 GB, interní uložiště o velikosti 32 GB, které lze následně rozšířit SD kartou až na 200 GB. Kapacita baterie činí 3430mAh.

Plus:

 • Fotoaparát
 • Rozlišení
 • Design

Mínus:

 • Telefon se občas přehřívá
 • I přes vyšší kapacitu, baterie na tento výkon telefonu tak úplně nestačí a rychleji se vybíjí

LG G5 H850

LG G5 H850LG G5 H850 nevšedně konstruovaný kousek dílny LG. U tohoto mobilního telefonu nás okamžitě zaujme zajímavé pojetí konstrukce, kde celá spodní část je odnímatelná. Lze tedy naprosto jednoduše vyjmou celou baterii, což už ses dnešní době tak moc nevídá.

Telefon má 6-jádrový procesor a operační systém Android s verzí Marshmallow. Operační paměť máme 4GB, vnitřní uložiště pak 32 GB a nechybí ani slot na SD karty. Fotoaparát o 16 Mpix může díky širokoúhlého displeje zachytit úhel o velikosti až 135°. Snímky i veda můžete dle libosti jednoduše a bez velkých vad na kvalitě přibližovat a oddalovat.

Displej má rozlišení 2560 x 1440 pixelů, 16 miliónů barev a velikost 5.3 palce. Jako plus vidíme fakt, že i když máte displej vypnutí, stále na obrazovce můžete vidět kolik je hodin a základní údaje jako počet nové příchozích zpráv či emailů, a to bez újmy na výdrži baterie.

V telefonu máme i aplikaci LG Friends Manager, díky které můžete bez problémů ovládat všechno spřátelené příslušenství.

Plus:

 • Vyjímatelná baterie – užitečné na cesty, namísto neustálého tahání nabíječky, lze dokoupit novou a pouze ji přehodit a následně je střídat

HTC 10 32GB

HTC 10 32GBDalší skvělý smartphone přichází z dílny HTC. Nabízí nám celokovové tělo ve třech barvách – v šedé, zlaté a stříbrné. Telefon má 4-jádrový procesor, operační systém Android Marshmallow a operační paměť 4 GB. Uložiště má pěkných 32 GB a baterie kapacitu 3000mAh.

Displej je 5.2 palce velký a má rozlišení 2560 x 1440 pixelů. Součástí telefonu jsou samozřejmě i přední a zadní fotoaparát, přičemž zadní má rozlišení 12 Mpix a disponuje laserovým zaostřováním a duální stabilizací obrazu, která je taktéž na fotoaparátu předním, což je naprostá novinka.

Telefon mimo jiné vyniká též zvukem a to především díky reproduktorům BoomSound Hi-Fi edice a na míru šitým sluchátkům.

OnePlus 3T 64GB

OnePlus 3T 64GBDo souboje 10 nejlepších telefonů na trhu pro rok 2017 se dostal i tento telefon s názvem OnePlus 3T 64 GB. Jedná se o telefon čínské značky, která byla založena docela nedávno a to v roce 2013. Telefon není dostupný v mnoha obchodech, ale i přesto se dá v České republice sehnat a díky svým parametrům určitě stojí za zmínku a právem v našem srovnání nachází své místo.

Telefon je vybaven 4 jádrovým procesore, Androidem s verzí Marshmallow, 5.5 palců velkým displejem a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Bez výčitek můžeme říci, že se telefon chlubí 6 GB operační paměti, takže jeho výkon je opravdu obrovský, což je jedno z jeho největších plus. Uživatelská vnitřní paměť pak máme 64 GB, což je také moc příjemné, ale bohužel si s tím musíme vystačit, protože telefon nepodporuje paměťové karty.

Při tak velkém výkonu je třeba i vysoké kapacity baterie, proto kapacita baterie tohoto telefonu je 3400mAh a vyniká také rychlo-dobíjecí schopností.

Telefon má také přední a zadní fotoaparát s rozlišením 16 a 8 Mpix, optickou stabilizací a duální stabilizací.

Plus:

 • výkon

Mínus:

 • dostupnost pouze v pár e-shopech (uvnitř ČR)

Huawei Mate 9 Dual SIM

Huawei Mate 9 Dual SIMDle světového hodnocení jako poslední kousek nejlepších mobilních telefonů (u nás nad 10 000 korun) na trhu v letošním roce uvádíme Huawei Mate 9 Dual SIM. Jak už název napovídá, tento telefon podporuje užívání 2 různých SIM karet najednou, což je opět skvělé při pobytu v zahraničí nebo častých cestách.

Uvnitř telefonu se skrývá 8-jádrový procesor s operačním systémem Android, tentokráte ovšem s nejnovější verzí Nougat a operační pamětí 4 GB. Telefon je hmatatelně větší než telefony jiné, což ale nemusí být nutně na škodu. Displej má 5.9 palce, rozlišení 1920 x 1080 pixelů a 16,7 miliónů barev.

Zadní fotoaparát nám velmi potěší se svým rozlišením 20 Mpix a přední pak se svými 8 Mpix. Učarovat by nám mimo jiné mohla i kapacita baterie, která je v tomto případě 4000mAh, typ Li-Pol. Dobíjecí čas si díky funkce rychlodobíjení můžete zkrátit až na pouhých 20 minut.

Velikost vnitřního uložiště zde máme 64 GB a i přesto je můžeme zvětšovat paměťovými kartami.

Plus:

 • výdrž
 • výkon

Mínus:

 • cena

Podobné příspěvky