10 nejlepších pánských holicích strojků

Tentokrát se spolu zaměříme na nejlepší pánské holící strojky. Většina mužů se ob den či dva, ne-li denně potýká se stejným problémem a tím není nic jiného než – zarostlá tvář. Není to aktivita, co by zabrala spoustu času, ale v takto častém intervalu obtěžuje skoro stejně jako čištění zubů.

Móda se neustále mění a pokud ji následujete, stane se, že občas holicí strojek ani nebudete potřebovat – hipsteři přikyvují. Pokud ji ale nenásledujete a stavíte se do davu většiny mužů, pak nejspíš také toužíte po dokonale hladkých tvářích, které byste získali nejlépe bezpracně. Bezpracně to ovšem půjde jen u holiče. Anebo máte-li doma ochotnou manželku, která po svých nohách sjede žiletkou i Vaší tvář.

Ale nezoufejte, my se pokusíme Vám to i přesto trochu usnadnit tím, že Vám pomůžeme vybrat ten nejlepší holicí strojek!

Mnoho mužů i v dnešní době stále preferuje holení na mokro, holení s obyčejnou žiletkou. Výsledek je možná nejhladší, ale zvažte, stojí nám to opravdu za to? Za ty nervy, čas a krev? A je to opravdu tak levné? S tímto stylem jsou spojené jisté obecné problémy. Je potřeba mít břitvu/žiletky opravdu hodně ostré, ať hezky kloužou, aby byl výsledek opravdu tak skvělý. Takže buďto si budete neustále kupovat nové a nové anebo budete investovat do dražšího strojku, kde žiletky vydrží sice déle, ale jsou 5 krát dražší. Tímto se viditelně boří mýtus o levnější variantě. Dále si musíte pořídit nějakou pěnu nebo gel a neustále si to patlat po obličeji před každým holením. Do toho spěcháte, takže Vám co chvíli sjede ruka a říznete se a nakonec to dopadá tak, že běžíte na schůzku s obličejem sice hladkým, ale celým olepeným kousky záchodového papíru. Znáte to? Všichni to známe.

Není lepší investovat trochu peněz do elektrického holicího strojku?

Není to tak drahé a můžeme říci, že je to 3 až 5-ti letá investice, která v průběhu není ani zdaleka tak finančně náročná jako obyčejné žiletky.

Jak si vybrat ten nejlepší pánský holicí strojek?

Ze všeho nejdříve je třeba si vybrat, který ze dvou typů pánských holicích elektrických strojků chceme – planžetový nebo frézkový.

Planžetový holicí strojek se považuje za vhodnější a účinnější pro holení kratších vousů. Tedy hlavně pro ty, kteří se holí například co dva dny. Princip spočívá v tom, že pod klenutou planžetou s malými otvory se nacházejí ze strany na stranu kmitající břity, které vousy, co prolezou otvory, zastřihují.

Frézkový holicí strojek jsou naopak vhodnější pro delší a vlnitý typ vousů. Holící hlavice jsou zpravidla tři a pohyblivé, uzpůsobené tak, aby kopírovaly obličej a zajistily dokonalé oholení. Hlavice jsou kulaté a uvnitř se ukrývají rotující břity, které vousy, které prolezou dovnitř, zkracují.

Když budete mít jasno o typu, který chcete, podívejte se i na způsob napájení. Zde si můžeme vybrat mezi strojky – akumulátorovými, síťovými, bateriovými anebo kombinovanými. Rozdíly jsou jasné.

Síťový strojek je na kabel. Budeme pro něj vždy hledat zásuvku, proto jej považujeme za méně praktický, hlavně na cesty. Všude zásuvku nenajdeme a pak v cizině třeba jsou nejen odlišné zásuvky, ale i napětí v nich, které ovlivňuje i výkon strojku.

Akumulátorový je skvělá volba. Nabíjí se ve stojánku. Stačí jej dostatečně nabít a hurá na cesty.

A na závěr bateriový. Je ze všech nejlevnější a funguje na baterie. Také ideální na cesty, především do míst, kde nejste delší dobu v dosahu elektřiny. Dokupování baterií je ale vyčerpávající, proto doporučujeme si pořídit několik nabíjecích baterií.

Dále se hlavně náročnější uživatelé nezapomeňte podívat na funkce navíc. Jednou z nich může být například voděodolnost. Některé strojky jsou ošetřeny tak, aby byly vodotěsné a mohli jste se tedy holit případně rovnou ve sprše. Další funkcí navíc může být uzpůsobení pro mokré i suché holení, sami si tak můžete vybrat, čemu zrovna dáváte přednost a nemusíte mít strojky dva.

Některé strojky mohou mít i zastřihovače vousů, se kterými můžete jednoduše vytvořit na Vašem obličeji různé druhy knírů, kotlet, bradek nebo se dát na „Lincolna“. U mnohých (ovšem ne těch nejlevnějších) strojků naleznete i pokročilé čistící stanice nebo samočistící funkci. Do čistící stanice holicí strojek jednoduše odložíte a on sám se postará o čištění, zničí až 99.9% bakterií. O zbytek čištění se hravě postaráte sami, součástí balení je většinou i malý štěteček na odstranění oholených vousů ze strojku.

Od vybavenosti se pak jako obvykle odvíjí i cena. Náročnější uživatelé si trochu připlatí, ale určitě nebude nikdo litovat.

Nejlepší planžetové holicí strojky

Braun Series 3-3050cc

Braun Series 3-3050ccTest prokázal, že je to pávě tento model planžetových holicích strojků, který je mezi uživateli nejoblíbenější. Strojek se vyrábí v černé a červené barvě a je vyroben tak, aby umožnil rychlé a dokonale hladké oholení.

Hladkého oholení se má dosáhnout díky trojitého holicího systému, ten tvoří dvě planžety a integrovaný střední zastřihovač. Oholí se tak při každém tahu krátké (díky planžetám) i dlouhé (díky zastřihovače) chloupky, a to i na náročných třídenních vousech. Malinký zabudovaný hřebínek MicroComb umožňuje vousy lépe navést do stříhací planžety, takže se celý proces holení urychluje a je ještě efektivnější.

Strojek má kombinovaný systém napájení, kombinuje síťové a akumulátorové nabíjení. Do plna se nabije během 1 hodiny a vydrží holit až 45 minut, což odpovídá asi 15 holením. Ze stavu úplného vybití je k jednomu použití nabit za 5 minut.

Strojek má i displej, který signalizuje stav baterie, opotřebení planžet, ale také hygienický stav planžet.

Součástí balení je mimo strojku, štětečku, krytky a nabíječky také pokroková čistící stanice. Tato stanice provádí rovnou 4 funkce najednou. Zároveň čistí, nabíjí, promazává a dezinfikuje. V této stanici se nachází tekutina s alkoholem, která zabíjí až 99,9% bakterií a má příjemnou citronovou vůni.

Plus:

 • Cena
 • Pokroková čistící stanice
 • Přizpůsobení napětí – skvělé pro cesty
 • Pogumovaná rukojeť

Mínus:

 • Pouze na suché holení
 • Chybí pouzdro na cesty
 • Poněkud horší český manuál

Braun Series 5 5030 S

Braun Series 5 5030 S - nejlepší pánské holící strojkyStrojek páté řady značky Braun. Tento malý pomocník disponuje technologií FlexMotion Tec, která umožňuje holení s menším tlakem na pokožku a minimalizuje tak její podráždění. Holicí hlava se vykyvuje až o 40°a zajišťuje tak maximální kontakt s kůží a lepší přizpůsobení konturám obličeje. Je s ním tedy méně práce při holení krku a brady.

Další velmi užitečnou technologií je UltrActiveLift. Oscilační střihací lišta vousy prvně nadzvedne a pak oholí, což je skvělé pro partie, kde vousy více přiléhají k pokožce anebo rostou v různých směrech.

Dále můžeme zmínit, že motor tohoto strojku je o 20% výkonnější než u předchozích řad. Strojek má také displej a uzamykatelné nastavení sklonu holicí hlavy. Můžete si vybrat 1 z 5 sklonů. I tento strojek disponuje funkcí SmartPlug, což je regulované napětí. Můžete s ním tedy pohodlně cestovat do zahraničí.

Baterie se nabíjí hodinu a vydrží také 45 minut jako u předchozího přístroje. Nabíjení je akumulátorové.

Součástí balení je strojek, akumulátor, krytka, čisticí kartáček, mazací olej a cestovní váček.

Plus:

 • SmartPlug
 • Zastřihovací nástavec

Mínus:

 • Cena
 • Váček namísto pouzdra
 • Pouze suché holení

Braun Series 9 9290cc Wet&Dry

Braun Series 9 9290cc Wet&DryRozhodli-li jste se při koupi pánského planžetového holicího strojku „pustit chlup“, jak se říká, pak Vám zcela jistě můžeme doporučit tento model! Braun Series 9 9290cc Wet&Dry – skutečné Porsche mezi planžetovými holicími strojky!

Strojek má jedinečnou holicí hlavu sestrojenou z 5ti prvků, které mají odlišnou funkci. Na obou krajích se nachází prvek OptiFoil™, který slouží k dokonalému oholení, mezi nimi pak máme zastřihovač HyperLift&Cut, který nadzvedává a zastřihuje naplocho rostoucí chloupky, dále zastřihovač Direct&Cut, který zarovnává a stříhá vousy rostoucí různými směry a posledním prvkem je ochranný SkinGuard, který zjemňuje kůži a poskytuje pohodlné oholení. Všechny prvky jsou nezávisle ohebné a jsou namontované na 10ti směrné ohebné hlavě – 10D holicí systém. Určitě stojí za to poznamenat, že strojek má mimo jiné technologii SyncroSonic a provádí 10 000 vibračních pohybů a 40 000 příčných střihů za minutu. Přizpůsobí se tak jakékoliv hustotě vousů.

Přístroj má akumulátorové napájení a plně nabit je do jedné hodiny. Po plném nabití vydrží běžet až 50 minut. Když zbývá pouhých 10 minut, objeví se stav baterie na displeji. Jako ostatní stroje této značky se z úplného nabití pro jedno použití nabije do 5 minut.

Určitě oceníte i uzamykatelnost holicí hlavy v jednom z 5 úhlů, pogumovanou rukojeť anebo vestavěný zastřihovač. Přístroj je vodotěsný a slouží jak suchému, tak k mokrému holení, které můžete provádět rovnou ve sprše.

Součástí balení je strojek, čistící stanice, která čistí, dezinfikuje, promazává, suší a nabíjí zároveň. Dále napájecí kabel, kazeta k čistící stanici a nechybí ani pouzdro.

Plus:

 • Vybavenost

Mínus:

 • Cena

Braun WaterFlex WF2S

Braun WaterFlex WF2SModel WaterFlex byl speciálně navrhnut pro používání ve sprše s pěnou. Je naprosto voděodolný a má pogumovanou rukojeť, aby se zabránilo vyklouznutí z ruky. Strojek má trojitý holicí systém a planžety OptiBlade, které zachycují více vousů než obvykle. Ani holení delších vousů by s tímto strojkem neměl být problém. Přizpůsobení konturám obličeje a brady zajistí 33°výkyvná hlava strojku.

Nechybí ani zabudovaný zastřihovač.

Nabíjení je klasicky akumulátorové. Nabíjí se 1 hodinu a vydrží 45 minut běžet. Určitě potěší i funkce rychlonabíjení, které zabere 5 minut a indikátor stavu baterie.

V balení najdeme strojek, ochranný kryt, čistící štěteček a nabíječku.

Plus:

 • Dokonale uzpůsoben pro mokré holení
 • Cena

Braun Series 3-3040s Wet&Dry

Braun Series 3-3040s Wet&DryDalším dle recenzí velmi oblíbeným holicím strojkem je strojek 3040s z Braun Series 3. A jako ostatní strojky z této třetí série má naprosto stejné principy a funkce holicí hlavice (popsány výše u produktu Braun Series 3-3050cc). Rozdílem oproti ostatním je, že je naprosto vodotěsný a umožňuje suché i mokré holení a použití i ve sprše.

Přístroj má vestavěný zastřihovač, se kterým hravě upravíte kotlety, kníry nebo bradky. Nabíjení je i zde akumulátorové, nabíjí se klasicky po dobu jedné hodiny a výdrž pak činí 45 minut. Stav baterie pak zobrazují 3 LED kontrolky. Nechybí ani LED kontrolka pro zobrazení nutnosti výměny planžety.

Součástí balení je strojek, kartáček a nabíječka.

Nejlepší frézkové holící strojky

Philips S 9511/31

Philips S 9511/31Holicí strojek z řady Philips SensoTouch 9000 je ideální pro všechny, kteří se rozhodli trochu více zainvestovat do kvality, funkcí a možností. Značka Philips si dala opravdu záležet. Tento strojek zcela jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího uživatele.

Je bezdrátový, má 3 výkyvné hlavy, které používají novou technologii detekce křivek. Jsou flexibilně směrově výkyvné a umožňují tak 8 krát větší přizpůsobení tvaru obličeje a oholíte se díky toho s daleko menším úsilím. Navíc zde máme systém Super Lift&Cut a systém dvojitých břitů V-Track. Vousy jsou tedy nadzvednuty, ať se nacházejí v jakémkoliv úhlu a následně oholeny. Právě toto má za následek až o 30% hladší tvář než na jakou jste zvyklí. Můžeme si zde vybrat i jeden ze 3 různých režimů holení, těmi jsou každodenní holení, rychlé holení a holení pro citlivou pokožku.

Strojek je akumulátorový. Nabíjí se přibližně hodinu a vydrží zhruba 50 minut, což je okolo 17 holení. Disponuje i funkcí rychlonabíjení, takže při stavu úplného vybití se k použitelnosti pro jedno oholení dostane za 3 minuty. Máme zde i indikátor stavu nabití.

Určitě oceníme i čistící stanici, která strojek zároveň čistí, nabíjí a promazává anebo displej, který indikuje stav baterie, nutnost čištění a dokonce i nutnost výměny holicích hlav.

Součástí balení máme strojek, čistící nabíjecí stanici, zastřihovač vousů (5 nastavení délky) a cestovní pouzdro.

Plus:

 • Suché i mokré holení
 • Nástroj pro úpravu vousů s 5 nastaveními délky
 • Výdrž a doba nabíjení baterie

Mínus:

 • Cena

Philips S 738/17

Philips S 738/17S tímto holicím strojkem si kupujete 3 v 1! Jednoduchou výměnou holicí hlavice se strojek snadno a rychle změní na zastřihovač, se kterým snadno vytvarujete kníry i kotlety. Pomocí planžetového nástavce pak můžete pohodlně holit i jiné části Vašeho těla. Délku vousů regulujete 3 hřebeny s různou délkou zastřižení.

Strojek je určen pro suché i mokré holení. Holicí hlava je zde dvojitá a holí ve 3 směrech. Zároveň je hlava i rukojeť vodotěsná a tedy umožňuje jejich čištění pod tekoucí vodou.

I zde je nabíjení akumulátorové a baterie vydrží přibližně 40 minut.

V balení nalezneme strojek s frézkovou hlavicí, planžetový nástavec na tělo, zastřihovač strniště. Dále nabíječka, 3 hřebeny a nechybí ani cestovní pouzdro.

Plus:

 • 3 nástavce
 • Suché i mokré holení
 • cena

Philips S 5400/26

Philips S 5400/26Philips S 5400/26, tento model je velmi podobný modelu řady S 9000. Je vhodný pro středně náročné uživatelé až náročnější uživatelé, kteří ovšem do strojku nechtějí tak moc investovat a jsou ochotni něco málo z funkcí oželet.

Tento skvělý pánský holicí strojek je rovněž určen jak na suché tak i na mokré holení. Je voděodolný, takže se nemusíme bát jej použít i ve sprše. Disponuje 3 holicími hlavami, které jsou zaoblené, aby minimalizovaly riziko pořezání. Holicí hlavy se pohybují v 5 různých směrech a jsou vybaveny dvojitými břity, což znamená, že i zde máme systém Lift&Cut. Je vhodný pro kratší i delší vousy.

Nabíjí se akumulátorově přibližně 1 hodinu a vydrží nabit až 45 minut. Také disponuje funkcí rychlonabíjení, ze stavu úplného nabití se nabije na 1 oholení během 5 minut. Nechybí zde ani displej s ukazateli.

I zde nalezneme čistící stanici, která čistí, promazává a nabíjí zároveň. Součástí balení je také cestovní pouzdro a zastřihovač, kterým zvládnete zkrotit a tvarovat kníry a kotlety.

Plus:

 • Cena v poměru s vybavením a funkcemi

Philips S5100/06

Philips S5100/06Dle recenzí uživatelů patří tento holicí strojek k jedněm z nejprodávanějších a nejlepších na našem trhu. Tento model má obvyklé funkce pro řadu S 5000. 3 flexibilní holicí hlavy s dvojitými břity, které se pohybují v pěti směrech tudíž i již zmíněný systém Lift&Cut. K čištění jednoduše vysuneme holicí hlavy a klidně spláchneme pod tekoucí vodou.

Nabíjeni je klasicky akumulátorové. Holit se můžete buď se strojkem volně anebo i zapojeným. Nabitý vydrží přibližně 40 minut, což by mohlo vystačit na 13 oholení. Nabíjí se okolo 1 hodiny. Rychlé pětiminutové nabíjení postačí na jedno oholení.

Součástí balení je strojek a zastřihovač.

Plus:

 • Cena (okolo 2000kč, v akci i méně)

Mínus:

 • Určen pouze na suché holení
 • Absence pouzdra

Remington R95

Remington R95Tento malý holicí strojek byl navržen primárně na cesty. Jeho rozměry jsou pouhých 55 x 30 x 97 mm a váží sám o sobě okolo 100 gramů. Nabíjení je zde akumulátorové. Při plném nabití, které trvá asi 8 hodin, vydrží strojek holit 30 minut, což by mělo vystačit na přibližně 8-10 holení. Stav nabíjení můžeme vidět na světelném indikátoru.

Strojek ač je malý, tak je velmi výkonný a účinný. Má dvě na sobě nezávislé plovoucí hlavy a dvě ocelové čepele, které zajistí dokonale hladké oholení. V balení najdeme holicí strojek, ochrannou krytku, štěteček a akumulátor.

Věříme, že pokud nejste náročnými uživateli, může Vám tento holicí strojek dobře posloužit nejen na cestách, ale i doma.

Tímto náš test pánských holících strojků končí.

Plus:

 • malý a kompaktní
 • výdrž a výkon
 • cena (přibližně 500 korun)
 • celosvětové napětí

Mínus:

 • určen pouze na suché holení

Podobné příspěvky