10 nejlepších smartphonů pod 10 000,-

V minulém článku jsme Vám představili 10 nejlepších telefonů s cenou nad 10 000 korun, a protože ne každý chce investovat do telefonu takovou částku, tak Vám dnes představíme 10 nejlepších telefonů dle recenzí a testu uživatelů s cenou do 10 000 korun českých.

Samozřejmě na levnější telefony nemůžeme klást stejné nároky, jako na telefony dražší. Při výběru se budeme dívat na naprosto stejné parametry a jimi se také řídit, ale musíme počítat s tím, že opravdu skvělým výkonem apod. pro tyto přístroje je brán výkon, který je tedy horší než u telefonů dražších. V poměru „cena / výkon“ ale budou vlastnosti telefonu více než obstojné.

Jak vybrat ten nejlepší smartphone s cenou pod 10 000,-?

Jak jsme již řekli, budeme se dívat na stejné parametry jako u dražších telefonů, ale naše nároky budou nižší. Sledujeme tedy opět- primární účel, typ systému, velikost paměti, rozlišení displeje a kapacita baterie.

Primární účel, za jakým si tento telefon kupujeme, asi ani nemusíme popisovat. Mimo telefonování jej někdo kupuje výhradně k práci, někdo kvůli hudbě, kvůli fotografování, hrám anebo sledování videí a seriálů, apod. Na základě této otázky si snadno odvodíme, co od telefonu čekat a na co se více zaměřit.

Typ systému. I v levnější variantě opravdu můžete dostat telefon s jakýmkoliv ze 3 základních typů systémů. Ať už je to iOS, Android anebo Windows. Počítejme ovšem s tím, že levnější telefony nemusí mít nutně nejaktuálnější verze systém. I přesto ale běží spolehlivě, a s trochou štěstí se aktualizací dočkají. Poslední verzí systému iOS je verze 10, Windows také 10 a Androidu je verze 7 Nougat. U smartphonů se systémem Android berte jako hraniční verzi 5.1, pod tu už rozhodně nechoďte.

Co se týče velikosti paměti, tak zopakujeme, že telefon má vždy paměti 2. Paměť operační tedy paměť RAM, od které se odvíjí výkon a rychlost zařízení a pak vnitřní uložiště, kde se ukládají aplikace a všechny druhy souborů. V případě levnějších telefonů doporučujeme vybírat takové, kde vnitřní uložiště má nejméně 8GB a je rozšířitelné pomocí SD karet a zároveň takové, jejichž paměť RAM není nižší než 2 GB.

Ani rozlišení displeje bychom neměli očekávat tak velké, jako u telefonů dražších. Je pravdou, že v dnešní době už i levné telefony mají ohromné rozlišení, ale nemusí to být vždy pravidlem. Určitě bychom doporučovali vybrat telefon, který má minimálně nejlépe full HD rozlišení tedy 1920 x 1080 pixelů, ale protože to není ve všech případech možné, tak bychom nejnižší hranici stanovili na 1270 x 720 pixelů. Víceméně ale vždy záleží na Vašem pocitu (a účelu koupě), někomu může stačit i rozlišení nižší.

A konečně se dostáváme k poslednímu velmi důležitému prvku a tím není nic jiného než – kapacita baterie. Nejlepší kapacitou je v tomto případě kapacita, která se pohybuje okolo 4000 mAh, i 3000 mAh jsou velmi dobré. 2500 mAh je pak slabší průměr. A rozhodně bychom doporučovali nepořizovat telefon s nižší kapacitou než je 2100 mAh.

10 nejlepších smartphonů pod 10 000,-

Huawei P9 Lite Dual SIM

Dle testu uživatelů se na žebříčku nejlepších mobilních telefonů s cenou pod 10 000 umístil smartphone, oceňován jako finalista roku 2016 a tedy Huawei P9 LITE Dual SIM. Už z názvu je nám jasné, že tento chytrý telefon je uzpůsoben pro dvě SIM karty, ale pokud víte, že dvě SIM karty vyloženě nepotřebujete a potřebovat nebudete, lze jej zakoupit i ve variantě pro 1 SIM kartu. Telefon má 8mi jádrový procesor a operační systém Android s verzí 6.0 – Marshmallow. Operační paměť zde máme 2048 MB a vnitřní paměť uložiště pak 16GB.

Displej má úhlopříčku 5,2 palce a rozlišení 1920×1080 pixelů. Telefon má samozřejmě i přední a zadní fotoaparát s rozlišením 13 a 8 Mpx. Kapacita baterie nás určitě také potěší neboť má hezkých 3000mAh.

Plus:

 • Čtečka otisků prstů
 • Rozlišení displeje

Lenovo Moto M Dual SIM

Lenovo Moto M Dual SIMPro přívržence značky Lenovo máme také dobrou zprávu.  Lenovo vydalo moc povedený kousek, který zaujme hned na první pohled svým celokovovým tělem. Kromě vzhledu nám ale určitě učaruje i výkon. Tento smartphone vybaven 8mi jádrovým procesorem, operačním systémem Android Marshmallow, RAM pamětí 3072 MB a s vnitřním uložištěm o velikosti 32 GB s možností ukládat své fotografie na Google Cloud po dobu 2 let zdarma a to beze změny kvality, rozlišení či velikosti snímků. Vnitřní uložiště pak můžeme rozšířit pomocí SD karty až na 128 GB.  Za zmínku určitě stojí i baterie o kapacitě 3050mAh a foťák s rozlišením 16Mpix..

Displej o velikosti 5.5 palce nám nabízí rozlišení 1920 x 1080 Mpx a 16mil barev. I tento telefon nám umožňuje zapomenout hesla a zamyká a odemyká se na základě otisku prstu.

Plus:

 • Rozlišení fotoaparátu
 • Odemykání displeje otiskem prstu

Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB

Xiaomi Redmi 3S 2GB-16GBPro nenáročné uživatelé, kteří se spokojí s průměrem, je telefon Xiaomi Redmi 3S to pravé a určitě v něm najdou zalíbení. Telefon má také, jako jiné, 8mi jádrový procesor a verzi operačního systému Marshmallow. Paměť RAM je pak 2048MB a vnitřní uložiště má velikost 16 GB. Pokud nechcete šetřit penězi na úkor velikosti paměti, pak tento smartphone existuje i ve variantě 3GB/32GB.

Displej má uhlopříčku o velikosti 5 palců, rozlišení 1280 x 720 pixelů a 16mil barev. Zadní kamera má 13 a přední pak 5 Mpix. Nechybí ani čtečka otisků prstů.

Zejména kladně zde hodnotíme kapacitu baterie, která činí 4100 mAh.

Plus:

 • Kapacita baterie

Mínus:

 • Na výběr pouze 1 SIM + SD karta nebo 2 SIM a žádná SD karta
 • Integrovaná baterie

Apple iPhone SE 16GB

Apple iPhone SE 16GBMáte rádi značku Apple, ale nemůžete nebo nechcete za něj platit příliš mnoho peněz? Pak je Apple iPhone SE 16 GB řešením právě pro Vás. Všichni víme, že u Applu se platí za každý kousek uložiště navíc nějaký další peníz. Proto chcete-li Apple levněji, je nutné se poohlédnout po co nejmenším úložišti. Tato verze, je dle recenzí velmi oblíbená, má vnitřní uložiště o velikosti 16 GB (pozor NEDÁ se navršovat pomocí SD karet), operační paměť 2 GB, dvou-jádrový procesor s operačním systémem iOS verzí 10.

Telefon je krásně malý a potěší zejména odpůrce „plácaček“. Displej má 4 palce, rozlišení 1136 x 640 pixelů a 16mil barev. Má přední i zadní fotoaparát, přičemž zadní má 12 Mpix, což je na tak malý přístroj velmi dobré.

Plus:

 • Malý a lehký – 113 gramů
 • Pohybový koprocesor

Mínus:

 • Rozlišení displeje
 • Nemá FM rádio

Asus Zenfone 3 MAX ZC553KL LTE 32GB

Asus Zenfone 3 MAX ZC553KL LTE 32GBDalší propracovaný kousek za průměrnou cenu, která se pohybuje okolo 6000 korun, přišel z dílny Asus. Tento povedený smartphone, který nemá žádné hrany, se může pochlubit 8mi jádrovým procesorem, operačním systémem s verzí Android Marshmallow a vlastní nástavbou Asus ZenUI, díky které bude telefon daleko výkonnější. K rychlosti a výkonu dále přispěje také operační paměť o velikosti 3072 MB. Vnitřní uložiště má pak 32 GB a je rozšířitelné pomocí SD karty.

Dále je třeba určitě zmínit, že zde máme docela propracované ovládání gesty a zabezpečení telefonu. Telefon je opatřen čtečkou otisků prstů, která si pamatuje až 5 různých otisků a je chytře situována pod fotoaparát, takže když telefon uchopíte, je to první místo, kterého se dotknete.

Fotoaparáty mají 16 a 8 Mpix, přičemž zadní je opatřen laserovým ostřením. Displej má 5.5 palce, 16 miliónů barev a rozlišení 1920 x 1080 Mpix.

Plus:

 • Ovládaní gesty
 • Čtečka otisků prstů
 • Kapacita baterie 4100 mAh

Xiaomi Redmi 4 Pro 3GB/32GB

Xiaomi Redmi 4 Pro 3GB-32GBCelokovové tělo tohoto smartphonu v sobě ukrývá  8mi jádrový procesor a operační systém Android ve verzi 6.0 Marshmallow. IPS displej máme velký 5 palců s rozlišením 1920 x 1080 Mpix a 16 milióny barev. Operační paměť je 3 GB a vnitřní paměť uložiště 32 GB s možností rozšíření až o 128 GB.

Přední fotoaparát má 5 Mpix a zadní hezkých 13 Mpix. Nechybí samozřejmě ani blesk ani možnost pořizovat HD videa.

Zejména kladně je hodnocena kapacita baterie – 4100 mAh. Telefon je na svou cenu, která se pohybuje okolo 5000 korun, nadmíru dobře vybaven.

Plus:

 • Kapacita baterie 4100 mAh
 • Čtečka otisků prstů

Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 950 XLNejste-li přívrženci operačních systému Android ani iOS, pak právě tento mobilní telefon může být pro vás ten pravý. Jak už název napovídá, jedná se o smartphone s operačním systémem Windows verzí 10, 8mi jádrovým procesorem a 3 GB velkou operační pamětí.

Díky systému šitému na míru bude šlapat plynule jako hodinky a bez problému se synchronizuje se všemi ostatními přístroji, které běží na platformě Windows. Součástí je samozřejmě balíček kancelářských aplikací Office a Outlook.

Díky 5,7 palců velkému displeji je často nazýván Phabletem a může vám na cestách částečně nahradit laptop či tablet. Co ale více, tento chytrý pomocník lze díky funkci Continuum a USB konektoru připojit k externímu monitoru, klávesnici a myši, takže je schopen Váš počítač skoro plně nahradit.

Displej má rozlišení skvělých 2560 x 1440 Mpix a 16mil barev. Samozřejmě máme k dispozici 2 fotoaparáty, kdy zadní má 20 Mpix a nedostatek světla je vyřešen systémem trojitého LED blesku.  Kapacita baterie je 3340 mAh. V oběhu je i verze na 2 SIM karty.

Plus:

 • Unikátní operační systém
 • Rozlišení fotoaparátu
 • Poměr cena a výkon

Mínus:

 • Dosti omezená nabídka aplikací ve Windows store ve srovnání s ostatními OS

Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z5 CompactZnačka Sony vydala i levnější a tedy mnohým dostupnější verzi telefonu Sony Xperia Z5 nazývanou -Compact. Procesor je 8mi jádrový, verze systému Android 6.0 Marshmallow a operační paměť 2 GB. Telefon je mimo jiné menší a kompaktnější než ostatní, jeho displej má pouhé 4.6 palce. Barev máme standardně 16 miliónů a rozlišení bohužel pouze 1280 x 720 Mpix.

Pro nadšence fotografování prostřednictvím mobilního telefonu máme dobrou zprávu, zadní kamera má rozlišení 23 Mpix, automatické ostření i blesk. Telefon je prachuvzdorný a voděvzdorný a neohrozí ho ani průtrž mračen.

Nechybí ani odemykání prostřednictvím otisku prstu, tlačítko na snímání je umístěno na boční straně.

Plus:

 • Aplikace Lifelog na záznam fyzické aktivity
 • Rozlišení fotoaparátu 23 Mpix
 • Malý a kompaktní

Mínus:

 • Malé rozlišení displeje
 • Malá kapacita baterie – 2100 mAh
 • Přehřívání – což je problém téměř všech Xperií
 • Horší umístění tlačítka hlasitosti

BlackBerry Passport

BlackBerry PassportZa cenu okolo 7000 korun si na našem trhu můžete pořídit i telefon BlackBerry. Vhodný zejména jako pracovní telefon a telefon pro ty, kteří se stále nechtějí vzdát fyzické klávesnice. Tento smartphone má 4 jádrový procesor s nejnovějším OS verzí 10 a operační pamětí 3 GB. Velikost uložiště je 32 GB a dá se samozřejmě rozšiřovat pomocí micro SD karet.

Displej má 4,5 palce, rozlišení 1440 x 1440 Mpix a 16 miliónů barev. Zadní fotoaparát má dostačujících 13 Mpix. Kapacita baterie je 3450 mAh a je vestavěná.

Mínus:

 • Malá nabídka aplikací
 • Nano SIM karta
 • Horší ovládaní jednou rukou vzhledem k rozměrům (128 x 90,3 x 9,3 mm)

Samsung Galaxy S6 G920F 32GB

Samsung Galaxy S6 G920F 32GBVelmi těsně se nám do kategorie telefonů do 10000 korun vleze i Samsung S6. Výkon nám zde zajišťuje 8mi jádrový procesor, OS Android s verzi 5.1 Lollipop a operační paměť RAM o velikosti 3072 MB. Displej má 5,1 palce, 16mil barev a rozlišení 2560 x 1440 Mpix. Je vybaven technologií Super AMOLED a tudíž ani zobrazení na slunci by nemělo být problémem a vše by mělo být ostré a čitelné. Fotoaparát má 16 Mpix.

Telefon má také 64-bitovou architekturu, LPDDR4 paměťový čip a výkonnou grafiku a tak je vhodný i ke hraní her a k multitaskingu.

Bohužel baterie má kapacitu pouhých 2550 mAh, ale disponuje rychlonabíjením a také bezdrátovým nabíjením. Velikost vnitřního uložiště je 32 GB.

Máte-li doma chytrou televizi od Samsungu, pak s ní lze tento telefon snadno bezdrátově spojit a promítat si videa nebo fotografie rovnou na televizi.

Plus:

 • Synchronizace s TV Samsung
 • Rychlé nabíjení

Mínus:

 • Slabší baterie
 • Cena stále vysoká i přesto, že již vyšel Samsung S7
 • OS – 5.1
 • Absence slotu na SD kartu

Podobné příspěvky