10 nejlepších sterilizátorů dětských lahví

Ti nejmenší tvorové bývají často těmi nejzranitelnější a největší hrozbou pro ně jsou právě ti ještě menší tvorové, můžeme-li je tak nazývat.

Mluvíme zde o dětech a o bacilech, baktériích, mikrobech. Každý rodič jistě uzná, že není nic důležitějšího než zdraví jeho dítěte. Děti se vyvíjejí a nejsou ani zdaleka tak resistentní jako dospělí, obranyschopnost jejich organismů se vytváří postupně napříč časem, to víme všichni. A proto také víme, že nejzranitelnější jsou novorozenci a kojenci, protože jejich obranné látky a imunita jsou téměř nulové. Proto je třeba je ještě více chránit, udržovat v čistotě je a také prostředí, ve kterém se nacházejí. Je třeba  věci, se kterými přicházejí do styku, udržovat sterilní a pravidelně je dezinfikovat, aby nedošlo k infekci.

Ta nejzákladnější věc, která by měla být naprosto sterilní a to vždy za každých okolností, je láhev našeho miminka a příslušenství. A k její naprosté čistotě a sterilitě nám může skvěle posloužit ten nejlepší sterilizátor dětských lahví! Přestaňte vyvařovat, ulehčete si trochu život a mateřskou (rozhodně ne dovolenou)!

Každý, kdo si tento malý skvělý přístroj ve formě sterilizátoru dětských láhví koupí, nebude litovat a už na něj nikdy nedá dopustit. Můžete si sice říct, že se nevyplatí utrácet za takovou zbytečnost, ale opak je pravdou. Na trhu se nachází mnoho druhů a typů skvělých sterilizátorů dětských láhví v různých cenových kategoriích a provedeních, že si vybere určitě každý, aniž by litoval. Už dávno nepotřebujete jmění, abyste si mohli také jeden kousek pořídit. A co si budeme povídat, mateřství se sterilizátorem je prostě pohodlnější.

Mnoho z nás se inspiruje našimi babičkami a matkami, které sterilizovaly dětské vybavení tak, že je vyvařovaly ve vroucí vodě. Ale když si vezmeme v potaz, že dětské láhve a výbava se má správně určitě sterilizovat 2x denně až do věku 6 měsíců dítěte (nejlépe ovšem do 1 roku) a pak třeba budete mít dalšího potomka, tak se Vám jistě nebude chtít pořád vařit vodu a hlídat ji. Známe se, často zapomínáme na věci na sporáku, když k tomu děláme hromadu dalších věcí, nemluvě o neustále zapařené kuchyni a mnohdy popálených rukách, protože vybavení nestačí pouze zalít horkou vodou, ale musí se minimálně 3-5 minut vyvařovat.

A proč je důležité lahvičky a ostatní věci takto dezinfikovat? Odpověď je jednoduchá, kojence krmíme mlékem nebo jeho suplementy s mléčnými kulturami, které jsou živnou půdou pro mikroby. Ponecháte-li pak lahvičku se zbytkem mléka (i třeba je-li mléko jen po stěnách) v teple, vznikne tak doslova ráj pro všechny mikroby, ty se mohou množit neskutečnou rychlostí a vytvořit hotovou armádu. Při nedostatečném sterilizování mikroby utkví v láhvi nebo dudlíku a dětské tělíčko pak může reagovat průjmem a zvracením, díky toho obvykle nastává dehydratace a další komplikace. Nemocnice pak miminko zcela jistě nemine.

Nyní si můžete za pár korun koupit skvělý sterilizátor. Můžete si vybrat elektrický parní nebo i do mikrovlnné trouby. Ve sterilizátorech můžete mimo láhve sterilizovat naprosto cokoliv – savičky, lžičky, misky, dudlíky… téměř vše, rychle a pohodlně.

Jak postupovat při výběru sterilizátorů?

Ze všeho nejdříve se musíme rozhodnout, který typ chceme – elektrický parní, digitální parní anebo sterilizátor do mikrovlnné trouby.

Sterilizátory do mikrovlnné trouby jsou cenově milejší ovšem méně pohodlné, dá se říci. Jsou to spíše malé boxy, do kterých se nalije určité množství vody a naskládá vybavení. Mnohé přístroje mají kromě místa na lahvičky další místo na ostatní dětské věci – savičky, dudlíky apod. Dále se vše nechává ohřát nastavené na hodnoty dle manuálu sterilizátoru. Doba ohřevu je standardně okolo 10 minut. Doporučujeme si předem zkontrolovat, zda jsou předměty, které hodláte sterilizovat, vhodné pro mikrovlnnou troubu a dále také určitě zkontrolujte rozměry trouby i přístroje, aby nedošlo k omylu a sterilizátor se Vám do mikrovlnky vlezl.

Elektrický parní sterilizátor je pak samostatný, řekněme elektrospotřebič. Není k němu třeba trouba ani sporák. Přístroj se naplní vodou, vyloží předměty, které chceme dezinfikovat, zavře, zapojí a zapne. Dál nezbývá než čekat. Nemusíte u něj však sedět, tento úžasný sterilizátor se, až je proces dokončen, sám vypne. Doba ohřevu je také okolo 10 minut.

Posledním typem máme digitální parní sterilizátor. Ten je velmi podobný tomu elektrickému, také samostatný elektrospotřebič, v němž se sterilizuje pomocí páry. Je ovšem o malinko dražší a to díky digitálnímu displeji zobrazujícímu čas do konce procesu a zvukovým signálům ohlašujícím ukončení.

Dále se určitě zabývejte celkovými rozměry sterilizátoru a údaji ohledně množství lahví a dalších potřeb, které je sterilizátor schopen najednou pojmout. V případě elektrického a digitálního sterilizátoru se určitě podívejte na spotřebu energie, přičemž by neměla být vyšší než rychlovarná konvice nebo mikrovlnná trouba.

Nejlepších 10 sterilizátorů dětských lahví recenzí uživatelů

Beurer Digitální sterilizátor JBY 76

Beurer Digitální sterilizátor JBY 76Tento digitální parní přístroj je dle testů uživatelů a jejich recenzí jeden z nejlepších sterilizátorů, který si můžete na našem trhu koupit. Tomu, kdo se rozhodl na sterilizátoru až tak nešetřit, doporučujeme právě tento kousek. Sterilizuje se zde horkou párou a přístroj je vhodný jak pro lahve, výbavu, tak i pro dětské hračky, které se mohou vyvářet.

Má 1228 g a rozměry 22,5 x 33.5 cm. Je možné zde sterilizovat až 6 lahví najednou, přičemž doba trvání je 7-8 minut. Pokud přístroj neotevřete, vše zůstane sterilní ještě po dobu dalších 3 hodin. Velikým plus je digitální displej, kde vidíme zbývající čas do konce procesu a zvukové upozornění.

Na konci procesu se sám vypne, a tak je ohřívání zcela bezpečné. K samotné sterilizaci je zapotřebí pouze voda, žádné další chemické přípravky. Součástí balení je i vyjímatelná mřížka na láhve a kleštičky. Hurá do sterilizace!

Philips AVENT sterilizátor do mikrovlnné trouby SCF281/02

Philips AVENT sterilizátor do mikrovlnné trouby SCF281/02Druhým nejoblíbenějším sterilizátorem se stal právě ten, určený pro mikrovlnnou troubu a to od značky Philips. Tento model je úžasně lehký a v podstatě malý, proto je také zcela vhodný i na cesty. Má pouhých 16,6 cm na výšku a průměr 28 cm. Vejde se tak do většiny mikrovlnek.

Jeho velkým plus je nízká cena, malé rozměry a rychlý proces. Když nastavíte vše, jak má být, tak je sterilizace dokončena v pouhých 2 minutách a pokud se neotevře víko, pak vše vydrží sterilní dalších 24 hodin. Funguje na bázi parní sterilizace, a tak vyžaduje pouze přidání trochu vody. Nevýhodou může být, že díky své kompaktnosti pojme pouze 4 dětské láhve.

Tommee Tippee Sterilizátor elektrický parní C2N

Tommee Tippee Sterilizátor elektrický parní C2NDalší oblíbený sterilizátor u nás je elektrický parní sterilizátor značky Tommee Tippee. Najednou zvládne dezinfikovat až 6 láhví a nějaké to příslušenství. Veliké plus vidíme v tom, že samotná sterilizace je velice rychlá, trvá pouhých 5 minut a zároveň maximálně účinná. Pokud přístroj necháme zavřený, vydrží obsah sterilní až 24 hodin, což je příjemná zpráva.

Váží 1,5 kg a jeho rozměry jsou 33 x 24,5 cm. Cena je trošičku vyšší než bychom chtěli, ale musíme vzít v potaz, že součástí balení je zároveň 1 kojenecká láhev a šidítko.

Canpol 2/847 Sterilizátor do mikrovlnné trouby 3002847

Canpol 2/847 Sterilizátor do mikrovlnné trouby 3002847Pokud jste fanoušky spíše sterilizátorů do mikrovlnné trouby, pak tenhle model značky Canpol může být tím pravým právě pro Vás. Sterilizátor je schopen najednou sterilizovat až 6 láhví a příslušenství, je šetrný k životnímu prostředí – na sterilizaci je potřeba pouze 200ml vody. I v tomto případě sterilizujeme párou.

I přes malinko větší rozměry by se měl pohodlně vejít do téměř všech mikrovlnných trub – 25,5 cm x 17,5 cm. Součástí balení jsou pak i kleštičky a kartáč na láhve. Cenově je více než dostupný, obyčejně se totiž jeho cena pohybuje okolo 400 korun.

Reer Sterilizátor kojeneckých lahví Modern Art

Reer Sterilizátor kojeneckých lahví Modern ArtPro ty, které chtějí na sterilizátoru opravdu ušetřit, je nejvhodnější tento model. Reer sterilizátor do mikrovlnné trouby. Podle recenzí a hodnocení uživatelů je to nejlevnější nejlepší stabilizátor, který můžete koupit. Dá se koupit již od 245 korun a jeho princip je úplně stejný jako od ostatních. Nalejeme vodu a dáme do mikrovlnné trouby.

Pravda, je trochu menší. Pojme pouze 4 láhve, nějaké to příslušenství, ale za tu cenu výborný. Doba trvání sterilizace je asi 7 minut. Průměrem má 26 cm a je 16 cm vysoký. Doporučujeme dobře vymýt a nechat běžet třeba dvakrát naprázdno, aby se přístroj zbavil pachu plastu, na který si pár uživatelů postěžovalo.

Philips Avent Sterilizátor do mikrovlnné trouby SCF277/01

Philips Avent Sterilizátor do mikrovlnné trouby SCF277/01Tento skvělý sterilizátor je na chlup stejný jako předchozí kousek z dílny Philips – model SCF281/02 s tím rozdílem, že pojme 6 namísto 4 láhví. Rozměry i doba trvání sterilizace je také naprosto stejná, 28 x 16,6 cm a proces ukončen ve 2 minutách.

REER Multimax travel 2 v 1 3513

REER Multimax travel 2 v 1 3513Chvíli jsme váhali, zda tento výrobek také zařadit do hitparády sterilizátorů, ale nakonec díky jeho oblíbenosti jsme se rozhodli, že ano. Tento malý kouzelník je ohřívač jídla a sterilizátor zároveň a právě i proto se těší velké oblibě.

Je to výborný pomocník především na cesty, protože sebou nemusíte tahat přístroje dva. Dezinfikuje pomocí páry zhruba 10 minut a vejdou se do něj 2 kojenecké láhve. Díky adaptéru, který je součástí balení v něm lze ohřívat jídlo i v autě. Doba trvání ohřevu je 3-4 minuty doma a 7-10 minut v autě. Součástí balení je dále držák lahví, koš pro sterilizaci malých částí, odměrka pro přesné dávkování množství vody pro sterilizaci a již zmíněný adaptér.

Philips Avent Elektrický parní sterilizátor 4 v 1 SCF286/03

Philips Avent Elektrický parní sterilizátor 4 v 1 SCF286/03Dalším výborným a oblíbeným přístrojem je elektrický digitální parní sterilizátor od Philips. Tento sterilizátor si zamilujete. Sám o sobě se skládá ze dvou košů, díky kterým může mít tento přístroj 3 podoby, podle toho, co v něm chcete sterilizovat. Malý koš na savičky a dudlíky, velký třeba na talířky a oba dohromady na láhve.

V tomto modelu lze dezinfikovat až 6 láhví, každá o velikosti do 330ml. Na přehledném displeji hned vidíte, co se momentálně s obsahem děje a kdy je možné jej vyndat. Doba trvání sterilizace je 6 minut, poté se přístroj vypne. Pokud jej neotevřete, vše vydrží sterilní 24 hodin. Součástí balení je i praktický košíček do myčky, tak můžete hodit věci z myčky do sterilizátoru rovnou a bez práce.

Philips Avent Elektrický parní sterilizátor 3 v 1 SCF284/03

Philips Avent Elektrický parní sterilizátor 3 v 1 SCF284/03Dalším výrobkem, který se těší velké oblibě u uživatelů, je parní elektrický sterilizátor od značky Philips tentokráte 3 v 1. Je naprosto stejný jako přístroj předchozí ovšem bez košíčku do myčky a displeje. Má stejně krásný design a vlastnosti. Plusem je zde o něco nižší cena než u přístroje předchozího.

Nuk sterilizátor do mikrovlnné trouby

Nuk sterilizátor do mikrovlnné troubyParní sterilizátor značky NUK do mikrovlnné trouby jistě nadchne příznivce nižších cen. Za cenu přibližně 400 korun můžete mít skvělého pomocníka, který najednou vysterilizuje až 6 láhví, má dvě patra pro snazší ukládání a celý proces dezinfekce trvá pouhých 6 minut. Vysterilizované potřeby vydrží být sterilní až 24 hodin pokud neotevřete poklop. Součástí balení jsou i kleštičky a jedna kojenecká láhev o velikosti 160ml.

Podobné příspěvky