10 nejlepších tabletů

Žijeme v moderní době, v době, které vládnou technologie. Bez technologií si život už neumíme a vlastně ani nemůžeme představit. Jednak toužíme po informacích a jednak tyto technologie potřebujeme k práci. V moderní době jsme tedy na technologiích téměř závislí, ať už chceme nebo ne. A právě proto je dobře, že sháníte ten nejlepší tablet!

S pokrokem rostou i nároky, od nás i na nás. Proto bychom, jsme se měli snažit si život co nejvíce usnadnit a mít ho co nejpohodlnější. K tomu nám může určitě pomoci i něco tak malého jako je tablet.

Mnoho z nás si řekne – tablet, k čemu něco tak postradatelného a zbytečného… ale podívejme se na to z té jiné strany. Potřebujeme akutně nějakou informaci nebo rychle odpovědět šéfovi na email, prohlédnout si u televize v poloze v leže s pizzou na břichu nabídku prodejce, rychle opravit nějaký text, tabulku nebo převést peníze z účtu na účet, ale už jen představa zapínání našeho stolního PC a čekání na dokončení aktualizací, kvůli takové prkotiny co zabere 10 sekund, nás vyčerpává, laptop je opět vybitý, nabíječka bůh ví kde a mobil, no ten je na to přeci jen trochu malý. Přesně pro tyto situace je tablet skvělým řešením!

Vyberte si ten nejlepší tablet přesně podle Vašich představ a potřeb! Tablety se za poslední roky vyvinuly tak, že pro mnohé mohou zcela plně nahradit i laptop. Většina má velmi rychlé a výkonné procesory a velkou RAM paměť, tak je možné na nich dělat spoustu věcí najednou. Nespočet aplikací, které si můžete zdarma anebo za menší poplatek stáhnout, Vám umožní dělat téměř cokoliv.

Na tabletu můžete pohodlně a rychle spravovat svůj bankovní účet, tvořit textové dokumenty, tabulky, sledovat filmy, číst knihy, noviny, hrát hry, brouzdat po internetu. Můžete jej synchronizovat s televizí nebo telefonem. Spravujte na svém tabletu všechny Vaše účty! Skvělý tablet se může stát Vašim nejlepším kamarádem i pracovním nástrojem na cestách, pro své funkce a schopnosti, ale i pro rozměry a váhu.

Jak postupovat při výběru tabletu?

Při výběru toho nejlepšího tabletu pro Vás byste se neměli řídit tím, co Vám vlastně stačí, ale spíše tím, co je nyní už naprostým standardem. Vývoj tabletů postupuje velmi rychle a co nám stačí dnes, se brzy změní na nesnesitelné. Zejména proto, že i aplikace se velmi rychle mění a mají stále větší nároky.

Obecně můžeme říci, že pro výběr je nejdůležitějších 6 prvků – operační systém, velikost paměti RAM, celková velikost paměti, kapacita baterie, rozlišení displeje a rozměry.

Z hlediska operačního systému se můžeme rozhodovat mezi typy – iOS, Windows anebo nejběžnější Android.

Nejčastěji se setkáme s OS Android. Ten je velmi populární také proto, že se nachází na mnoha zařízeních, která se pohybují v různých cenových kategoriích. Vždy je ale důležité se podívat na verzi Androidu, které zařízení má a zda se dá modifikovat. Zastaralé verze představují jeden z faktorů, které mohou mít neblahý vliv na rychlost tabletu, spolu s vybavením a hardwarem modelu. Aplikace a další vybavení pak získáváme přes známý Google Play, ať už zadarmo nebo za poplatek.

Zde můžeme vidět značný kontrast v porovnání s OS iOS, který se mimo jiné nachází pouze na zařízeních značky Apple. S tímto systémem i tablety s horším hardwarem reagují rychleji. Aplikace získáváme přes Apple store, který je v porovnání s Google Play o mnoho bohatší.

Posledním OS je Windows. Výhoda zde je, že je nejblíže laptopům a dokáže je dokonale nahradit. Pokud se nechcete přeorientovávat a máte rádi dlaždicové rozdělení, volte Windows. K mnohým skvělým tabletům s tímto OS si můžete přikoupit externí klávesnici a stáhnout kancelářské balíčky. Laptop už tedy nebudete vůbec potřebovat.

Dále se nezapomeňme podívat na paměť RAM, která značným způsobem ovlivňuje rychlost zařízení. V dnešní době se rozmezí standard pohybuje okolo 1-4 GB, můžeme samozřejmě najít i méně – 512 MB, ale vzhledem k tomu, že i 1GB se nyní jeví už jako dosti pomalé, tak rozhodně nedoporučujeme zařízení s tak nízkou RAM pamětí kupovat.

Celková vnitřní paměť hraje také svou roli, ať víme, kolik multimédií si můžeme do tabletu natahat. Pakliže se nám číslo zdá nedostačující, zkontrolujme, zda zařízení disponuje slotem na paměťové karty.

Jako další velmi důležitý faktor pro výběr vidíme kapacitu baterie, určitě nikdo nechce po 5ti minutách hledat nabíječku a stěhovat se k zásuvce. Takže obecně řečeno – čím větší, tím lepší.

V neposlední řadě samozřejmě kontrolujme rozlišení displeje, rozměry a váhu, ale to už spíše podle individuálních požadavků a účelu, pro nějž si tablet pořizujeme. Nicméně za zmínku stojí, že naprostým standardem by už mělo být rozlišení Full HD a tedy 1920 x 1080.

Nejlepších 10 tabletů dle hodnocení uživatelů

Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB (MLMV2FD/A)

Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB MLMV2FD/AI přesto, že je dnešní trh přehlcen skvělými tablety s Androidem, stal se vítězem v testu o nejlepší tablet dle uživatelů právě tablet značky Apple. Bezesporu můžeme říci, že Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB MLMV2FD/A je opravdovou špičkou a jedním z nejlepších tabletů, co můžete nyní koupit. Pokud jste fanouškem značky Apple a není Vám líto si za kvalitu připlatit, pak určitě s koupí neváhejte.

Tablet má samozřejmě „appleovský“ operační systém iOS typ 10 a dvoujádrový procesor. Celkové rozměry máme 240 x 169.5 x 6.1 mm a jak už nám název napovídá – velikost displeje je 9.7 palce s rozlišením 1536 x 2048 pixelů, kamera má 12 MPix a je schopna natáčet 4K videa, přední kamera má potom 5MPix. Tablet nás okouzlil svým uložištěm s neuvěřitelnými 128GB!!

Jako velké plus vidíme i vylepšené reproduktory a fakt, že se k tomuto skvělému tabletu můžete přikoupit i externí klávesnici. Jako mínus se pak může jevit absence slotu na paměťové karty, ale s ohromným již zmíněným vnitřním uložištěm to snad ani nemůže být třeba. Dalším malým mínusem je velikost RAM paměti, která má pouhé 2GB (ale jak víme iOS systém je rychlejší, tak snad ani toto nebude překážkou).

Lenovo Yoga TAB 3 8″ Wi-Fi ZA090091CZ

Lenovo Yoga TAB 3 8" Wi-Fi ZA090091CZVelké popularitě se těší i další kousek z dílny Lenovo – Yoga TAB 3 8. Tento skvělý tablet sice nedosahuje hvězdných parametrů jako jiné tablety, ale opět poměr kvality s cenou je vice než slušný. Máme zde velice jasný 8mi palcový displej s rozlišením 1280 x 800 v IPS kvalitě, pamětí RAM 2GB a vnitřní pamětí 16GB.

Jako už je pro Lenovo Yoga tablety typické, i tento se může pochlubit dlouho výdrží baterie, která je až 20 hodin. Kamera má 8Mpix a díky umístění lze libovolně otáčet o 180°. Jako menší minus vidíme trochu horší rozlišení displeje, ale za ty peníze je tento skvělý tablet prostě dokonalý.

Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 3GB/32GB

Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 3GB/32GBTento tablet značky Huawei se právem dostává na vrchol žebříčku oblíbenosti mezi ty nejlepší tablety. Celokovové provedení s oblými rohy, které je velmi odolné a skvěle padne do ruky, Vám učaruje. K tomu si připočtěte 8mi palcový displej s Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů a režimem Sun View pro automatickou korekci kontrastu a jasu, takže na displej skvěle uvidíte i na přímém slunci, a úžasné reproduktory.

Tablet má 8mi jádrový procesor typu Kirin 930, 3GB paměti RAM a 32GB vnitřní paměti. Díky všemu tomu je to ideální společník na cesty, pro sledování filmů nebo poslouchání hudby. Nechybí ani slot na paměťové karty a dokonce ani na kartu SIM. Jestli Vás odrazuje cena a jste ochotni oželet trochu té paměti, omrkněte pak i jeho bratra v podobě Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 2GB/16GB.

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 Wi-Fi SM-T810NZWEXEZTento model je považován za nejlepší tablet značky Samsung. Na výběr máte z více jeho variant. Má štíhlejší 237.3 x 169 x 5.6mm a lepší design a je skvělý jak k brouzdání na internetu, tak ke čtení knih. Jeho 9.7 palců velký displej disponuje rozlišením 2048 x 1536 pixelů. 8 jádrový procesor a 3GB RAM paměti umožňuje zařízení plynulý chod.

Zařízení díky zvláštní úpravě OS Android vyniká i svou možností pro multitasking. Displej lze rozdělit na dvě libovolně velké části a spravovat více programů najednou. Připojte ještě klávesnici a máte dokonalou pracovní stanici, kde můžete třeba i tvořit prezentace. Nechybí slot na SD nebo SIM karty.

Sony Xperia Z4 Tablet Wi-Fi (SGP712)

Sony Xperia Z4 Tablet Wi-Fi SGP712Těm, kteří to nevědí, máme tu čest oznámit, že oblíbený výrobce Sony vytváří i tablety a vydal i jeden z celosvětově vzato 10 nejlepších/nejoblíbenějších tabletů. Tím není žádný jiný než Sony Xperia Z4 Tablet Wi-Fi SGP712.

Současně můžeme tento model bezesporu nazvat konkurentem iPadů. Operační systém Android má nejnovější verzi Marshmallow, 8mi jádrový procesor a 3GB RAM paměti. 10.1 palcový displej se může chlubit úžasným rozlišením 2560 x 1600 pixelů  a Live Colour LED a IPS technologií, které zajistí ještě živější barvy a dokonalý obraz z jakéhokoli úhlu. Celkové rozměry jsou 254 x 167 x 6.1 mm. Kamery mají hezkých 8.1 a 5.1 MPix.

Ti, kterým nebude stačit vnitřní paměť o velikosti 32GB si mohou přikoupit paměťovou kartu. Jako plus stojí za zmínku, že tento skvělý tablet má dock na externí klávesnici a je prachu a voděvzdorný. Můžete ho tedy omývat nebo si vzít do bazénu se sladkou vodou a pořizovat fotografie či videa. Fanoušky Playstationu 4 jistě potěší, že si k tomuto tabletu mohou připojit ovladač a pohodlně pařit hry.

Apple iPad Air 2 Wi-Fi

Apple iPad Air 2 Wi-Fi 64GB MGKL2FD/AA do desítky skvělých tabletů se nám ještě jednou dostal iPad, tentokráte model iPad Air 2 (můžeme ho nalézt ve více variantách). Tento model má také displej o velikosti 9.7 palců, rozlišení je tentokráte 2048 × 1536 pixelů. Na displeji se nachází antireflexní vrstva a vrstva oleofobní, odolná proti šmouhám. Operační systém zde máme iOs 8, vnitřní paměť 64GB, paměť RAM pak 2GB.

Jako plus vidíme opravdu skvělý displej, předinstalované aplikace pro úpravu fotek a videí, čtení knih, vyřizování emailů, prohlížení webů nebo psaní článků. Dalším plusem je zabezpečení tabletu otiskem prstu. Mínusem se v tomto případě zcela určitě absence slotu na paměťové karty a cena.

Sony Xperia Z3 Compact Tablet Wi-Fi (SGP611CE)

Sony Xperia Z3 Compact Tablet Wi-Fi SGP611CETablety nemusí být velké a těžké pro to, aby byly dobré. Důkazem toho je Sony Xperia Z3 Compact Tablet Wi-Fi SGB611CE se svým 8 palcovým displejem, rozměry 213.4 x 123.6 x 6.4mm a váhou pouhých 270 gramů. Tento tablet doporučujeme jako ideálního společníka především pro ženy a jejich malé kabelky.

Těmito vlastnostmi tablet naprosto vyniká před ostatními navzdory tomu, že třeba rozlišením displeje 1200 x 1920 pixelů a velikostí vnitřní paměti 16GB může malinko zaostávat. Jako plus vidíme 3GB RAM paměť, voděodolnost a prachuvzdornost nebo i hliníkový rámeček a oblé rohy. I u tohoto modelu je možnost připojení k ovladači od PS4.

Lenovo TAB 2 A10-70F Wi-Fi ZA000006CZ

Lenovo TAB 2 A10-70F Wi-Fi ZA000006CZSpolečnost Lenovo se v posledních letech s produkcí tabletů velmi činí, což rozhodně není na škodu. Další model, který patří mezi nejoblíbenější tablety, je bezesporu tento. Řekněme, že je unikátní už jen samotným širokoúhlým, 10 palcovým Full HD IPS displejem a rozměry 247 x 171 x 8,9 mm.

Čtyř jádrový procesor a RAM 2GB v kombinaci s výše zmíněnými přednostmi umožňují tomuto přístroji, aby se stal Vašim multimediálním a herním společníkem. Potěší zejména ty, kteří nejsou příliš nároční a hledají dobrý tablet za skvělou cenu.

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi (SM-T560NZKAXEZ)

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560NZKAXEZHraje u Vás při výběru tabletu hlavní roli cena a nejste tedy příliš nároční? Pak Vám bude zcela jistě skvěle vyhovovat tento nejlevnější nejoblíbenější tablet Samsung Galaxy Tab E 9.6!

Tablet je vybaven 4 jádrovým procesorem, RAM pamětí o velikosti 1.5 GB a vnitřní pamětí 8GB, což není žádný problém, protože tento produkt podporuje paměťové karty o velikosti až 128GB. Přístroj podporuje multitasking a stejně jako u dražšího kolegy můžete obrazovku rozdělit na 2 části a pracovat tak na více věcech najednou.

Displej má 9.6 palce, rozlišení 1280 x 800 pixelů. HD rozlišení umožňuje sledovat filmy v dostatečně dobré kvalitě. Kamera má pak 5Mpix. Poslední dva zmíněné parametry můžeme vidět jako mínus. Když se ale podíváme na cenu tabletu, tak už nám to tak nepřijde. Je to opravdu ten nejlepší nejlevnější tablet, co se dá na našem trhu sehnat!

Lenovo Yoga 2 10 (59-429205)

Lenovo Yoga 2 10 (59-429205)Poslední v řadě 10 nejlepších tabletů dle recenzí a hodnocení uživatelů uvedeme finalistu roku 2014. I přesto, že se nejedná o nejnovější kousek, podle recenzí se stále výborně drží na žebříčku oblíbenosti.

Tento kousek značky Lenovo vyniká hned několika vlastnostmi a těmi jsou – předinstalovaný plnohodnotný operační systém Windows 8.1, předplacený balíček služeb a aplikací Office 365, bezdrátová klávesnice, která je součástí balení, ohromná výdrž baterie s kapacitou 9600 mAh, která dosahuje až 18 hodin, slot na SIM kartu a 3G!

Díky designu můžeme tablet držet, postavit, položit anebo dokonce pověsit. Z hlediska parametrů se jedná o 10.1 palcový tablet s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, RAM o velikosti 2GB a vnitřní pamětí 32GB. Právě vnitřní paměť vidí mnoho uživatelů jako nedostatečnou, neboť systém Windows si také vybírá svou daň o velikosti přibližně 7GB. Naštěstí nechybí slot na paměťové karty, který může tento nedostatek částečně vykompenzovat.

Další dva mínusy vidíme v podobě stále docela vysoké ceny a faktu, že magnetický držák na klávesnici nedrží tak pevně, jak by se očekávalo.

Podobné příspěvky