10 nejlepších vysavačů – Test 2017!

Dnes se podíváme na jednoho pomocníka do domácnosti, který snad jako jediný nikde nemůže chybět. V dnešní době ho snad už žádná domácnost nemůže nemít. Tímto pomocníkem není nikdo jiný než vysavač!

Nehledě na velikost obydlí, na materiál podlah, gaučů a podobně, vysavač se v průběhu času dostal na nejvyšší příčku žebříčku nepostradatelného vybavení každé domácnosti a to právem. Všichni totiž chceme mít doma čisto a víme, že nejlépe toho docílíme právě s pomocí vysavače.

Kdysi si lidé mysleli, že vysavač je potřeba jen v případě, vyskytují-li se doma koberce. My ale dávno víme, že i přesto, že se nám na podlaze blýskají kachličky nebo pyšní dřevo či linoleum, vysavač je stále třeba. Za prvé, smetákem a mopem rozhodně neodvedeme stejnou práci a určitě ne stejně rychle, dokonale a v podstatě bez námahy jako s vysavačem. Za druhé, stále máme gauče, postele a jiné věci, které by se také měly čas od času přejet vysavačem.

V dnešní době stále přibývá alergiků, a kdybyste se mikroskopem podívali, co Vám žije v sedačce, vysávali byste ji nejspíš každý den, ne-li několikrát denně. Roztoči – největší nepřátelé všech alergických lidí, se kterými si nelze poradit jinak než vysavačem anebo horkou vodou!

Pojďte se s námi podívat a vybrat ten nejlepší vysavač, se kterým vyhlásíte válku nejen nečistotě, vlasům, chlupům Vašich miláčků, ale zároveň i pouhýma očima neviditelným tvorům! Poradíme, jak vysavač vybrat a představíme 10 vysavačů, které jsou dle test vysavačů 2017 a názorů a hodnocení uživatelů těmi nejlepšími.

Jak vybrat nejlepší vysavač?

Výběr skvělého vysavače se jeví jako skutečná věda, protože výrobci Vás v rámci prodeje zahrnou nepřeberným množstvím informací, které vyobrazí jako důležité, až se v nich nakonec úplně ztratíte. Nezoufejte, poradíme Vám pár důležitých prvků, na základě kterých se rozhodovat.

První ze všeho je důležité se rozhodnout pro typ vysavače – sáčkový nebo bez sáčku.

Sáčkové vysavače jsou obecně označovány jako důkladnější. Veškerý prach a nečistoty se hromadí v sáčku. Výhodou oproti bezsáčkovým vysavačům je, že ho nemusíte rozebírat a čistit po každém vysávaní, ale až je sáček naplněn. Dále také zachycuje více nečistot uvnitř a nepráší. Sáčky mohou být jednorázové z papíru nebo i vícerázové ze tkaniny. Nevýhodou je, že je musíte čas od času kontrolovat, zda nejsou plné, a shánět nové a to přesné typy pro konkrétní vysavač, což může být někdy problém. Vysavači, který má plný sáček, velmi výrazně poklesne sací výkon.

Bezsáčkové vysavače jsou pak založeny na bázi filtru a sběrné nádoby. Bývají více prašné, protože filtry většinou neodfiltrují úplně vše a část prachu přeci jen propustí. Odpadá nutnost shánění sáčků. Namísto toho po každém vysávání sběrnou nádobu vysypete, popř. propláchnete filtr. A jednou za čas koupíte nový. Bezsáčkový vysavač si můžeme pořídit i takový, který sbírá nečistoty přes filtr do vody. Ten je nejlepším typem vysavače pro alergiky, protože nepropouští žádné částice zpátky ven. Pokud je součástí domácnosti i zvíře či dlouhovlasí lidé, budete muset filtr čistit důkladněji (i vyměňovat častěji) a vysavač tedy může malinko ztrácet na sacím výkonu.

V každém případě doporučujeme vysavače s HEPA filtry, které kvalitně zachycují prachové částice.

Dále se dívejte také na výkon a příkon. Výkonem vysavače označujeme jeho sací schopnosti. Označuje se v jednotce Watt. Zde, ale můžeme i určitým způsobem narazit, protože hodně také záleží na konstrukci vysavače, filtrech apod. U naprosté většiny vysavačů pak můžete výkon regulovat a přizpůsobovat jej tak vysávanému povrchu. Jako velmi výkonné vysavače pak označujeme ty, které mají výkon nad 350 wattů. Příkonem se pak označuje spotřeba energie.

Určitě se nezapomeňte podívat třeba i na objem sáčků nebo sběrných nádob a vybírejte tedy i podle velikosti bytu či domu a jeho obyvatel. Přítomnost zvířat a dětí má pak značný vliv na životnost sáčku a vyměňování sběrné nádobky. Jestli Vám ovšem nevadí sáček častěji měnit nebo vyprazdňovat sběrnou nádobu v průběhu vysávání, pak Vás tento údaj nemusí moc zajímat.

V neposlední řadě věnujte pozornost i velikosti a váze vysavače. Bydlíte-li v domě či bytě, kde se nacházejí schody, bude pro vás váha velmi důležitá, protože není nic horšího než se neustále vláčet nahoru a dolů s těžkým a velkým vysavačem.

Nakonec ještě doporučíme omrknout délku kabelu a příslušenství. Určitě nás potěší přítomnost všech možných násad a hlavic – na koberce, kartáč na gauč, úzký nástavec do těsných prostor, kartáč na dlaždice či hladké povrchy a podobně.

A na úplný závěr bychom ještě rádi zmínili, že téměř u každého vysavače je už v dnešní době uvedena i míra hlučnosti stroje. Pokud jste citliví na hluk, pak se při výběru určitě nezapomeňte soustředit i na tento údaj.

Nejlepší bezsáčkové podlahové vysavače

ETA Andare Animal 1493 90010

ETA Andare Animal 1493 90010Eta Andre Animal, vysavač známé české značky, který si právem zamilujete a to hned z několika důvodů. Motor tohoto vysavače je vyroben tak, aby byl ekologičtější a spotřeboval méně energie, ale aby byl zároveň velice výkonný a efektivně vysával vlasy i chlupy vašich mazlíčků. Dle testu uživatelů se opravdu jedná o zcela mimořádně výkonný přístroj, který si hravě poradí s jakýmikoliv chlupy a vlasy.

Jako základní parametry zmíníme, že vysavač je určen pouze k suchému vysávání, příkon je zde 990 W a sací výkon 300 AW. Řadíme jej do energetické třídy B, co se týče účinnosti vysávání, pak můžeme říci, že pro koberce se jedná o třídu C a pro tvrdé podlahy třídu A. Objem sběrné nádobky máme 2,2l a délku kabelu 6 metrů. Hlučností se jedná o průměrně hlučný vysavač, v decibelech vyjádřeno okolo 79 dB.

Plus:

 • Vhodný pro alergiky
 • Skvělý výkon a sací schopnost
 • Výbava – součástí balení je HEPA filtr, nástavec na podlahová hubice s výsuvným kartáčem, turbokartáč, malý turbokartáč na vysávání čalounění, polštářová a štěrbinová hubice a kartáček s jemnými štětinkami
 • Prodloužená záruka na motor – 5 let

Mínus:

 • Poněkud mohutnější nástavec na běžné vysávání, může se s ním hůře manipulovat při vysávání rohů

Sencor SVC 512

Sencor SVC 512Malý, ale šikovný. Alespoň takto by se dal nejlépe vystihnout dle recenzí jeden z nejoblíbenějších vysavačů značky Sencor – SVC 512. Tento vysavač má při svých rozměrech 330 x 277 x 225 mm příkon 890 W, váhu pouze 3,5kg a objem nádobky 1,5l. Délku kabelu máme 5m a hlučnost 76dB. Mnoho bonusových bodů dostává tento kousek i za systém 4th Generation Cyclone pro dokonalé oddělení prachu od vzduchu, který zachytává více prachu už na 1. stupni filtrace a šetří tak HEPA filtr. Součástí balená je hubice s výsuvným kartáčem, štěrbinová hubice, hubice na čalounění a kartáčová hubice.

Plus:

 • Malý, skladný
 • Cyclone systém
 • Funkce zabraňující přehřátí motoru

Mínus:

 • Tyče jsou vyrobeny z plastu

Samsung VC15QSNMARD

Samsung VC15QSNMARD - nejlepší vysavače 2017Oblíbili-li jste si značku Samsung, pak Vás jistě potěšíme faktem, že i vysavače této značky se těší jisté popularitě mezi uživateli a dle jejich hodnocení i určité kvalitě. Tento kousek je velmi výkonný, sací výkon je zde asi 340 AW,a tudíž je i vhodný do domácností se zvířaty, bohužel ale patří k energeticky náročnějším. Příkon se zde pohybuje okolo 1500W a tudíž jej řadíme do energetické skupiny F. Kabel má hezkých 6 metrů a z hlediska hlučnosti se bavíme o průměru – zhruba 83dB. Obsah sběrné nádobky je pak 1,5l.

Vysavač je navíc vybaven Cyclone Force Systemem přímo od společnosti Samsung a tedy si budete moci při vysávání vychutnávat vyšší výkon. Vzdušný vír vytvářený ve vnitřní komoře vhání prach, nečistoty a téměř všechny drobné prachové částice do vnější komory a mimo filtr. Vysavač se tak neucpává a uchovává si dlouhodobý sací výkon.

Plus:

 • Výkon
 • Cena
 • Tlumič nárazů

Mínus:

 • Hmotnost – 6kg
 • Spotřeba energie

Electrolux ZSPCPARKET

Electrolux ZSPCPARKETTento model značky Electrolux Vás uchvátí svou tichostí a spotřebou! Se svými 74dB se stane nejlepším přítelem každého, kdo je citlivý na zvuk. Moto, nádobka na prach a i dokonce hubice, vše je konstruováno tak, aby při vysávání bylo způsobeno co nejméně zvuku. Příkon se pohybuje mezi 600-800W, což odpovídá energetické třídě A. Vysavač je velmi vhodný na tvrdé povrchy, kde reprezentuje skupinu A, i s koberci si dle uživatelů poradí více než dobře a to i přesto, že je řazen do skupiny D. Kabel je 6m dlouhý a vysavač váží 6kg.

Plus:

 • Tichost
 • Příkon

Mínus:

 • váha

ETA Orbito 1509

ETA Orbito 1509Posledním bezsáčkovým suchým vysavačem, který představíme je ETA Orbito 1509. Upřednostňujete-li původem české značky, pak Vás tento model určitě nezklame. Příkon se pohybuje v mezích průměru 1200 W (což odpovídá energetické skupině D), přičemž výkon vysavače regulujeme přímo na madle, hlučnost dosahuje maximálně 80dB. Kabel má 5 metrů a nádobka na prach 1,5l. Součástí balení je univerzální podlahová hubice, polštářová hubice, štěrbinová hubice a kartáček s jemnými štětinkami.

Plus:

 • Design
 • skladnost

Nejlepších sáčkové podlahové vysavače

Zelmer ZVC 425 HT

Zelmer ZVC 425 HTDle testu a hodnocení uživatelů se jako nejlepší sáčkový vysavač jeví právě tento. Jedná se o vysavač energetické třídy B s příkonem 1000W, 6 metrů dlouhým kabelem, 4 litrovou nádobkou a filtračním systémem HEPA H13, který dokonale odfiltruje i jakékoliv pylové částice, prach a výkaly roztočů. Vysavač má dále kovové provedení trubek a je poměrné tichý – 78dB. Je vybaven indikátorem plnosti sáčku a je vhodný pro alergiky. Výkon se pak ovládá elektronicky.

Plus:

 • Přihrádka na příslušenství uvnitř vysavače
 • Cena/výkon
 • Vhodný pro alergiky

Mínus:

 • Váha 5kg
 • Robustní hadice – hůře manipulovatelná

Rowenta RO 6477

Rowenta RO 6477Rowenta RO 6477 je vysavačem právě pro ty, kteří jsou ochotní si za kvalitu připlatit. Cena je zde tedy trochu vyšší okolo 7000 korun, ale na druhou stranu úměrná parametrům vysavače, které převršují snad všechny ostatní.

Vysavač má příkon krásných 750W a odpovídá tak energetické skupině A. Do skupiny A se řadí i z hlediska svého výkonu vysávání na tvrdých površích, ale i na kobercích. Objem sáčků je zde 4,5 litrů a délka kabelu 8,4 metru. Vysavač je zároveň i neuvěřitelně tichý, dosahuje hlučnosti pouhých 66dB.

I zde je využita filtrace HEPA H13 a tudíž je vysavač naprosto vhodný pro alergiky. Součástí balení jsou štěrbinová trubice, kartáčková hubice, parketová hubice a Deep Clean trubice.

Plus:

 • Výkon
 • Tichost
 • parametry

Mínus:

 • Váha – 10kg
 • cena

Electrolux ZPFCLASSIC

Electrolux ZPFCLASSICElektrolux ověřená kvalita. Tato značka se stále těší velké oblibě. Uvedený model se pyšní pěknými celkovými parametry a více než slušným výkonem. Jedná se o sáčkový vysavač k suchému vysávání s příkonem 700W, 3,5l obsahem sáčku na smetí, hlučností pouhých 77dB a 6ti metrovým kabelem.

Trubice jsou kovové a teleskopické. Vysavač je mimo jiné vybaven indikátorem plnosti sáčku.

Plus:

 • cena

Electrolux ZUSORIGDB+

Electrolux ZUSORIGDB+Další model oblíbené značky Elektrolux. Tento nás ovšem zaujme téměř okamžitě svou tichostí, dosahuje pouhých 61dB a až neuvěřitelně dlouhým kabelem, který má 9 metrů! Příkon zde máme 650 maximálně 700W. Jedná se tedy o energetickou třídu A. Z hlediska vysávání tvrdých povrchů se také jedná o třídu A. Vysávání koberců profesionálové ohodnotili třídou C, ale běžní uživatelé mluví jinak a sací výkon si v recenzích naopak velmi pochvalují.

Sáček má obsah 3,5l a vysavač je také vybaven filtračním systémem HEPA tentokráte modelem H12, čili je taktéž vhodný pro alergiky. Nechybí ani indikátor plnosti sáčku a mechanická regulace výkonu.

Plus:

 • Tichost (SilentAir™ technologie)

Mínus:

 • Váha – 8kg

Philips PerformerPro FC9197/91

Philips PerformerPro FC9197-91Posledním námi představeným vysavačem je stroj značky Phillips. Tento kousek je zcela vhodný pro alergiky a také do domácností se zvířaty právě díky HEPA H13 filtru. Jeho příkon je pouhých 650W, je tedy součástí energetické skupiny A. jeho kabel je dlouhý krásných 8 metrů a vysavač vyniká svým XXL obsahem, který činí 5l, takže není třeba pořád myslet na výměnu sáčků.

Vysavač je průměrně hlučný, přibližně 78dB. Díky hubici TriActiveMax vysavač dokonale přilne k vysávanému povrchu a tudíž jej nejen dokonale vysaje, ale i zabrání víření prachových částic do prostoru. Kartáče na obou stranách zachycují prach a špínu podél nábytku.

Mínus:

 • Dlouhá hadice a tudíž horší skladovatelnost
 • Vysoká cena příslušenství

Podobné příspěvky