10 nejlepších žehliček na vlasy

V dnešním článku se zaměříme na výběr nejlepší žehličky na vlasy. Už prastaré přísloví říká, že „vlasy jsou korunou krásy“ a každá dáma bude jistě souhlasit. Ať už chceme nebo nechceme, vlasy jsou jednou z prvních věcí, které si na člověku všimneme a zároveň jsou tedy i naší vizitkou. Tudíž bychom o ně měli patřičně dbát a dopřát jim náležitou péči a mrknout se na náš test žehliček na vlasy.

Dámy to znají, někdy prostě není den, někdy se prostě ráno vzbudíte s neuvěřitelným hnízdem místo vlasů, s květákem, s koštětem, s čímkoliv jenom ne s pěknými vlasy. V tu chvíli je celý svět a hlavně naše hlava úhlavní nepřítel a je třeba s tím něco urychleně dělat. Obvykle je tedy první věc, po které sáhneme žehlička na vlasy! Samozřejmě, že žehličku nepoužíváme jen v krizových situacích, ale i při příležitostech, kdy je na místě vypadat elegantně anebo když se třeba chceme jen trochu blýsknout, protože víme, že i pár přejetí žehličkou udělá naše vlasy hladší a lesklejší.

Žehlička na vlasy je už dlouhá léta jedním z nejlepších přátel všech dam, stačí pár minut a i z těch nejneposlušnějších kudrlin vznikne krásný hladký účes. V dnešní době dokážou žehličky (ať už za pomoci různých přípravků či bez) zkrotit všechny typy vlasů a vytvořit dokonale upravený vzhled. Ale co všichni víme, je, že ať už tvoříme kudrny, vlny nebo rovné hřebíky, vlasy se vždy tvarují za pomocí vysokých teplot a tím se poškozují. Při používání nevhodných a hlavně nekvalitních výrobků se může vlas nenávratně poškodit a to by určitě nikdo nechtěl. Vyberte si proto tu nejlepší žehličku na Vaše vlasy.

Jak si správně vybrat tu nejlepší žehličku na vlasy pro Vás?

Ze všeho nejdůležitější je struktura Vašich vlasů. Vlasy, které jsou kudrnaté, budou vyžadovat žehličku, která se dá nahřát na opravdu vysokou teplotu, stejně tak i vlasy hrubé nebo příliš husté. Máte-li vlasy jemné, lámavé, řídké anebo poničené, je vhodnější žehlička, u které se dá teplota dobře regulovat a kde je vidět přesná teplota na kterou je nahřátá – žehličky s digitálním nastavením teploty. Doporučujeme tedy určitě v každém případě vybírat žehličku s nastavitelnou teplotou, rozmezí dále vybírejte dle kvality a typu vlasů.

Dalším velice důležitým prvkem je materiál, ze kterého jsou vyrobeny kleště. Nejpoužívanějším materiálem je dnes asi keramika a to především pro své vlastnosti. Rychle se nahřívá, dobře drží teplotu a teplota je rovnoměrně rozmístěna po celém povrchu. Zde pozor na nekvalitní žehličky, ty se mohou tvářit jako keramické, ale jejich kleště jsou ve skutečnosti železné pokryté tenkou keramickou vrstvou, zde se opravdu vyplatí trochu investovat.

Dalším neméně oblíbeným materiálem je titan. Žehličky s titanovým povrchem se výborně hodí na hrubé a tlusté a vlasy. Povrch se zahřeje daleko rychleji než ten keramický a lehce udržuje stále stejnou teplotu. Tento lehký kov má také iontový náboj, díky něhož budou Vaše vlasy vypadat hladce rychle a bez nutností projíždět mnohokrát stejným místem. Pozor ovšem pokud máte vlasy jemné, mohou se s tímto typem žehličky rychle sežehnout.

Při výběru určitě zvažte také velikost žehličky, aby se Vám dobře držela a dobře se s ní pracovalo. Zajímat Vás také může výkon, a tedy za jak dlouho se žehlička nahřeje anebo délka kabelu.

A ti, co chtějí více než jen žehličku, ať se určitě podívají na funkce nebo příslušenství. Moderní žehličky na vlasy mohou dokonce vytvářet i lokny a to bez jakéhokoliv dalšího nástavce. Jiné žehličky mají v balení například násadu v podobě kulmy nebo krepovacích kleští.

Nejlepší žehličky na vlasy dle recenzí uživatelů

Concept VZ-1420

Concept VZ-1420Jako první představujeme skvělou žehličku na vlasy od české společnosti Concept, která je určitým způsobem výjimečná a neobvyklá a určitě zaujme. Tato žehlička byla speciálně navržena a vyrobena pro nevídaný objem vlasů. Nabízí nám hned 3 funkce v jednom balení, vlasy – nadzvedne, narovná, navlní. Díky zaobleným hranám hravě vytvoříte divoké vlny čí kudrliny.

Žehlička se může pochlubit inovativní technologii. Povrchy rovnacích destiček jsou vyrobeny z keramiky, která je porézní, což umožnilo výrobci je napustit keratinem a arganovým olejem, které jsou zdroji různých vitamínů a napomáhají k vyššímu lesku vlasů, kvalitě a zdraví. Při každém nahřátí žehličky se tyto dvě složky obsažené v mikroskopických komůrkách keramických destiček uvolní a jdou přímo do vašich vlasů. Vlasy nejen žehlíte nebo točíte, ale zároveň je i vyživujete.

Mimo jiné je žehlička vybavena i ionizátorem, díky němuž budou vlasy krásně jemné a hebké a hlavně nebudou elektrizovat. Žehlička má LCD podsvícený indikátor, rozpětí teploty mezi 120 a 200°, příkon 35W a žehlící plochu o šířce 2,5cm.

Mimo výše zmíněné považujeme za plus, že žehlička váží pouze 394 gramů a má ještě jednu velmi užitečnou funkci, a tou je AUTO SHUT OFF. Po 30 minutách nepoužívání se sama vypne. Takže už se nebudete muset vracet z práce, protože si nepamatujete, zda jste žehličku vypla, ani pořizovat každé ráno snímky do telefonu jako důkaz, že je žehlička opravdu vypnutá. Kabel má průměrných 180cm.

Babyliss ST389E

Babyliss ST389EDalší velmi oblíbenou žehličkou na vlasy mezi uživateli je Babyliss ST389E. Tento kousek má keramické destičky o velikosti 3,5 x 12 cm. Žehlička má 6 možných teplotních stupňů, na které je ji možné nahřát – 140 °C, 160 °C, 180 °C, 200 °C a pak 220 °C a 235 °C, s touto teplotou bychom pak měli zacházet velmi opatrně a dávat pozor, abychom vlasy nespálili. Teplotní stupeň je zobrazen na LED podsvíceném displeji.

Díky funkce Wet&Dry je možno s touto žehličkou žehlit jak suché, tak i mokré vlasy. Součástí balení je i odnímatelný hřeben, který umožní rovnoměrné rozprostření vlasů na ploše destiček. Dále je žehlička vybavena ionizátorem, zámkem, aby kleště držely u sebe, funkcí automatického vypnutí při nečinnosti a chladnou špičkou. Plus – rychle se nahřívá a na dlouhou dobu zkrotí i ty nejneposlušnější vlny.

Remington S 5525

Remington S 5525Tato žehlička byla speciálně vyvinuta pro dlouhé, husté a nepoddajné vlasy, proto mají její žehlící plošky velikost skvělých 4,5 x 11 cm. Nahřeje se za zhruba 15 vteřin a rozpětí teplot je 150 – 230°C.

Má uzamykatelné kleště, funkci „boost“ pro zrychlené nahřátí na nejvyšší možnou teplotu a funkci automatického vypnutí. Bohužel ale se sama vypne až po 60 minutách, což je velmi dlouhá prodleva. Dále zde máme digitální kontrolku a zámek teploty, který brání nechtěnému přepnutí.

Součástí balení je i žáruvzdorné pouzdro. Žehlička nemá ionizátor, ale to nám může kompenzovat nižší cena, která se obvykle pohybuje okolo 800 korun.

Sencor SHI 782

Sencor SHI 782Jste často v pohybu a na cestách a žehličku všude vozíte sebou? Pak může být tato žehlička tou pravou právě pro Vás. Zaujme nejen svým krásným barevným designem, ale i kombinací rozměrů, váhy a funkcí.

Technologie tourmaline kombinovaná s keramikou umožňuje maximální klouzavost vlasů po žehlící ploše. Tato cestovní žehlička na vlasy má pouhých 230 gramů a je 31,8 cm dlouhá a 3,5 cm široká. Její žehlící plochy jsou keramické, mají rozměry 9 x 2,1 cm a dokáží se nahřát na 120 -230°C. Doba nahřívání se pohybuje okolo 40 sekund. Příkon zde máme 35W. Chybí displej a ionizátor, ale pro nenáročné uživatelé to jistě nebude problém.

Remington S8700

Remington S8700 - nejlepší žehličky na vlasyDalší velmi oblíbená žehlička na vlasy pochází z dílny Remington. Tentokrát jde o žehličku napařovací. Žehlička byla navržena tak, aby zanechávala vlasy jemné, lesklé a hebké bez známek poškození.

Keramické žehlící plochy jsou napuštěny směsí mikro kondicionérů s keratinovým, arganovým a makadamovým olejem a zajišťují tak vlasům dokonalou výživu.

Technologie HydraCare, kde se při žehlení do vlasů vpouští studená pára, umožňuje lepší hydrataci a snazší rovnání vlasů i při nižších teplotách. Tato funkce se ovládá jednoduše pomocí uvolňovacího tlačítka.

Dále zde najdeme zámek na kleště, nádržku na vodu, digitální displej a kontrolku teploty. Žehlící plochy je možno nahřát na 1 z 5 režimů mezi 150 a 230°C. Doba nahřátí trvá přibližně 15 sekund. Součástí balení je i podložka a žáruvzdorné pouzdro. Chybí nám ovšem ionizátor a funkce automatického vypínání.

Rowenta SF 6220

Rowenta SF 6220Rowenta Liss & Curl Ultimate Shine SF 6220. S touto žehličkou si kupujete 2 v 1 ve výborné kvalitě, který se jistě řadí mezi nejlepší žehličky vlasů na trhu. Mimo narovnaných vlasů si s tímto pomocníkem můžete vytvořit i dokonalé kudrny.

Tato žehlička je vybavena technologií dvojitého – oboustranného ionizátoru. Výkonný generátor iontů vlas hydratuje a eliminuje statickou elektřinu. Můžeme si vybírat z 5 stupňů nahřátí v rozmezí 130 – 230°C. Nechybí zde ani displej a funkce automatického vypnutí. Šňůra měří 180 cm a keramické žehlící destičky 2,5 cm x 9 cm, ty se rozehřejí do 15 sekund.

Rowenta SF1012

Rowenta SF1012 - jak vybrat žehličku na vlasy?Tuto žehličku na vlasy si jistě oblíbí všichni uživatelé, kteří mají rádi jednoduchost, nepotřebují žehličku na vlasy s tolika funkcemi, ale vystačí si s naprostým základem.

Rovnací destičky jsou vyrobeny z kvalitní keramiky a jsou široké pouhých 2,5 centimetrů, díky čehož se dají s žehličkou vytvářet i kudrny. Zahřát je můžeme pouze na jeden ze dvou stupňů – 180 nebo 230°C, proto nedoporučujeme na úplně jemné či slabé vlasy.

Máme zde i zámek na kleště a kabel o délce 180 cm. Pro pohodlné používání i v zahraničí disponuje duální voltáží.

Philips HP 8344

Philips HP 8344I firma Philips přišla se žehličkou na vlasy, která se stala dle recenzí velmi oblíbenou. Žehlička HP 8344 má vše, co bychom mohli potřebovat – keramické destičky, ionizátor, LCD ukazatel, zámek tlačítek a kleští, duální napájení pro pohodlné cestování do zahraničí a automatické vypnutí při nečinnosti.

Kabel má 180 centimetrů a žehlička se nahřeje do 30 sekund. Velmi užitečnou je zde i funkce ThermoGuard. Ta zabraňuje nadměrnému zahřívání vlasů nad 200°C a díky přesnějšímu nastavování po 5°C přičemž maximum nahřátí je 230°C. Žehlička má příjemných 306 gramů.

Remington S8500

Remington S8500Poslední žehlička značky Remington, kterou představujeme. Dle testu žehliček na vlasy si tato právem drží svou popularitu a oblíbenost. Je určena pro úpravu suchých i vlhkých vlasů. Keramické destičky jsou napuštěny kondicionérem a marockým arganovým olejem, udržují tak vlasy hladké, zdravé a lesklé i při častém používání žehličky.

Na digitálním displeji můžete vidět teplotu, na kterou je žehlička nahřátá, k dispozici máme 9 stupňů v rozmezí 150 – 230°C, tudíž je tato skvělá žehlička vhodná pro jakýkoliv typ vlasů. Úplného zahřátí dosáhneme do 15 sekund. Máme zde i zámek kleští a teplotního nastavení, žáruvzdorné pouzdro, funkci „turbo boost“ pro zrychlené nahřátí na maximální teplotu a automatické vypínání.

Trochu nás mrzí, že kabel má pouze 150 centimetrů a žehlička se sama vypne až po jedné hodině. Jinak za cenu okolo 700 korun skvělá žehlička, která Vám při troše snahy umožní vytvořit i hezký vlnitý účes.

Valera 100.01 SwissX Digital Ionic

Valera 100.01 SwissX Digital Ionic - nejlepší žehlička na vlasy?A na závěr by neměla chybět ani švýcarská kvalita. Perfektní žehlička na vlasy značky Valera. Tepelné plochy jsou vyrobeny z pěti turmalínovo-keramických vrstev a zaručují tak dokonalé narovnání vlasů. Turmalín je přírodním zdrojem negativních iontů, díky něj vlasy nebudou elektrizovat a budou dokonale hydratované.

Žehlička disponuje funkcí automatického vypnutí a kabelem dlouhým neuvěřitelné 3 metry! Teplota se nastavuje po 10 stupních a začíná na 120°C, končí pak na 230°C. Díky svému tvaru umožňuje i tvorbu kudrlin. Jen ta cena by mohla být trochu nižší, ale věříme, že se zde platí za kvalitu a životnost žehličky se bude počítat při nejmenším na pětiletí.

Podobné příspěvky